אראל סג"ל

"מה ביידן רוצה? הלחץ האמריקני גורם לנו לדמם"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על האירוע הקשה בסג'עייה • הזדעק: "למה להשאיר את המבנים על תילם? מלכדו אותם בזמן עסקת החטופים"


הקרב אתמול (ג') בסג'עייה שבצפון רצועת עזה הוביל לנפילתם של 9 לוחמים, זאת לאחר חשש מאירוע חטיפה, ירי לעבר הכוחות ואף הפעלת שני מטעני חבלה על ידי מחבלי חמאס ששהו באזור. ראש הדסק לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הלחימה, זהו יומה ה־68.

"פגשתי לוחמים אתמול שנפצעו בבית חולים ואני רוצה לענות לעצמי על השאלה הזו, 'האם אנחנו באמת עושים די?' מתי הם נולדו? לפני 20 שנה בערך? הם נולדו עם השבר, לא עם החלום. הם כבר ראו פלסטינים כאויב, מה שאנחנו לא יכולנו לראות קודם, מה שהמפקדים שלהם עדיין לא רואים והם באשליות של יו"ש, רש"פ, אבו מאזן, עמית או טורף או כל מיני הגדרות של הצבא, המפקדים לא רואים את זה", טען יחזקאלי, וציין: "לכן אני חושב שאם היו נותנים לדור הזה באמת להגיע להנהגת הצבא, אתה לא היית רואה את הלחימה הזו, היית רואה כתישה יותר רצינית. למה להשאיר את המבנים האלה על תילם? הרי מלכדו אותם בזמן הפסקת האש ועסקאות החטופים".

"אנחנו יודעים שחמאס לא בוחלים בכלום, הם לא עם מדים, הם בתור אזרחים. מה ביידן רוצה? שייהרגו לנו עוד? אני פשוט לא מבין את זה. תראו איך הפלסטינים מתגאים היום באינטרנט על כמה מדינות הם גייסו לתמיכה בהפסקת אש, מה, אנחנו רוצים שבסוף הם ייקבעו לנו? זה מחלחל, אין מה לעשות, והטקטיקה הקטנה שאתה אומר 'תכניס את הכוח, לא נפיל את הבית'... אלה בתים שיש בהם רק מחבלים, רוב האזרחים הלכו, מה הבעיה?" תהה.

"מה ביידן רוצה?" // צילום: מרים אלסטר/פלאש90

לדבריו, "אני רואה אותנו נופלים אט אט למלכודת חמאס. חמאס משאיר שם כאילו, מחבלים, ממלכד בתים, בא לך בעניין של ההומניטרי, זו התוכנית של סינוואר. אנחנו צבא של גיבורים אבל אנחנו לא משתמשים בכוח האמיתי שלנו. כל הפיקוד הבכיר של הצבא זה אותו פיקוד של הקונספציה והיא עדיין נשארת, אתה לא יכול למגר אותה".

עוד אמר: "תראו את צה"ל של השבועיים הראשונים - מפציץ, מתקשר עם אוכלוסייה, פתאום אנחנו ממכמכים, מה קרה לנו? הרוח הזאת מחלחלת לנו. זה לא רק ארה"ב, זו גם אירופה. חמאס חיכה לזה. עכשיו העולם יבוא נגדך וקטאר יבוא נגדך. מחבלי חמאס עם מדים? אין להם מדים. הם מתחפשים לאזרחים וישלפו לך את זה ברגע הראשון. הם מלכדו את כל האזורים הללו בזמן הפסקת האש ואנחנו הולכים לפי המחילה שלו ולא לפי חוקים שלנו. ככל שהזמן עובר אנחנו מפספסים פה, זה הזמן להתעשת".

"בליבי יש תמיד משאלה, אני מדבר עם חיילים מדרגת חפ"ש ועד למג"ד והלאה, שייתנו להם, אם ייתנו להם הם יראו להם מה זה. אני חושב שחמאס היום בונה על החולשה הזאת, על העניין של הקושי והשבר והאימהות ותיאוריית קורי העכביש של נסראללה, הם יודעים מה הם עושים ופה אנחנו צריכים להתעורר. הלחץ האמריקני גורם לנו לדמם. נקודה. חמאס בונה על זה שלנו יש גבולות", הבהיר.

עריכה: אמיתי דואק

13/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: דובר צה"ל
Paris