ינון מגל ובן כספית

"מה זה כל הברברת על עסקה? אין עם מי לדבר"

ינון על ניסיונות המו"מ להשבת חטופים נוספים: "לצעוק 'תחזירו אותם?' אין לזה תכלית" • בן: "אם הילדים שלך היו עכשיו בחמאס, איפה היית עכשיו?"


בפתח שעת התוכנית השנייה של בן כספית וינון מגל, שוחחו השניים על השלכות המלחמה, זהו יומה ה־74. "הם פשוט תועבה של אנשים, חלאות אדם. הם פשוט יצורים אפלים", התייחס ינון לסרטון שפרסם חמאס, בו הוצגו שלושה מן החטופים המבוגרים המצויים בשבי. 

"מה זה כל הברברת על עסקה?", הוסיף. "אין עם מי לדבר. הם רוצים את הפסקת הלחימה ואת כל האסירים, והם אפילו לא נותנים שום הצעה. הדבר היחיד שיכול לשחרר אותם הוא לחץ צבאי, והדבר היחיד שישראל יכולה לתת להם הוא את החיים שלהם, שיעופו לקטאר. לצעוק 'תחזירו אותם?' אין לזה תכלית. יש הורים של חטופים שמתנהגים אחרת". 

"חוקי הג'ונגל הם שלהם", השיב בן. "אנחנו נאלצים פעם בדור להילחם בחוקים הללו כשכל הדרכים האחרות לא מצליחות. צריך להרוג את סינוואר, אם אפשר בייסורים קשים מאוד כמה שיותר מהר. אני חושב שלחץ צבאי זה הדבר שיביא עסקה, ומשפחות החטופים עושות מה שהן צריכות לעשות. אלו אזרחים, חולים, מבוגרים, נשים, וגם חיילים, שהמדינה הפקירה אותם. אם הילדים שלך היו עכשיו בחמאס, איפה היית עכשיו? אין לנו מנופים על סינוואר כי אנחנו מכניסים לו טונות ממה שהוא צריך". 

19/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris