ניסים משעל וטל שלו

טיוטת פס"ד של בג"ץ? "קריאה למלחמת אחים"

ח"כ אלמוג כהן על החשיפה בקשר לעילת הסבירות: "אנחנו רוצים דם ברחובות?" • על חילוקי הדעות באשר לנציבת שב"ס: "בן גביר לא חתום על ההסכם"


עמית סגל חשף אמש (ד') את טיוטת פסק הדין של בג"ץ באשר לתיקון החוק לעילת הסבירות, לפיה, התיקון ייפסל ברוב דחוק של 8 שופטים מול 7 מנגד. ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) שוחח על כך עם ניסים משעל וטל שלו ב־103fm, והגיב לסוגיית אי הארכת כהונת נציבת שב"ס.

"אתמול בערב, פסק הדין שפורסם זו קריאה למלחמת אחים. זו אמירה 'צאו לרחובות להילחם האחד בשני'. מה אנחנו רוצים פה? דם ברחובות? גופות בירקון?", אמר כהן בחריפות, אך הוסיף: "אנחנו לא מבינים את ההשלכות של פסילת חוק יסוד על הדמוקרטיה?" 

חבר הכנסת אלמוג כהן התייחס במהלך השיחה גם לסוגיית אי הארכת כהונת נציבת שב"ס, ואמר: "אני מחבר את זה לפסק הדין שהודלף אתמול, בזמן מלחמה עדיף לעסוק באחדות. ההסכם לפי מיטב ידיעתי לא חתום על ידי השר. להבנתי, אתמול נפגשו שלושת המכובדים (נתניהו, גנץ ובן גביר), ומגיעים להבנות ולהסכמות".

"חושב גם לומר שהשר לא חתום על ההסכם הזה למעשה", הוסיף, "אני מעדיף לעסוק בשיח של אחדות ובשיח של קירוב הלבבות בעם. אני סומך על קבינט המלחמה, אוי ואבוי אם לא הייתי סומך".

עוד אמר: "דווקא בתקופה הזו גם ראוי ששופטי בג"ץ לא יעסקו בעיצובה מחדש של הדמוקרטיה או הפיכתה למדינה חשוכה בה לנבחרי הציבור ולבוחר אין שום משמעות. ראוי שזה יידרש לשני הצדדים".

עריכה: מיכל קדוש ואמיתי דואק 

28/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris