אודי סגל וענת דוידוב

"טעות חברתית קולוסלית להוציא עכשיו את ההכרעה"

פרופ' ידידיה שטרן (אוני' בר אילן) התנגד לפרסום החלטת העליון באשר לעילת הסבירות • הזדעק: "קרן האור היחידה שיש לנו עכשיו היא היכולת לתפקד יחד"


בשבוע שעבר (ד'), חשף עיתונאי 'חדשות 12' עמית סגל את טיוטת פסק הדין בבג"ץ באשר לעילת הסבירות, ממנו מסתמן רוב של 8 שופטי העליון בעד פסילת החוק, זאת מול התנגדות של 7. פרופ' ידידיה שטרן (הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן) הגיב לדברים.

"אני חושב שהזמן לפרסום הכרעת הדין הוא לא עכשיו", הבהיר. "זו פשוט טעות חברתית קולוסלית להוציא עכשיו את ההכרעה, לא משנה מה טיבה, למרות שיודעים שהיא תחת חודו של קול. זה חותר תחת האחדות שזו קרן האור היחידה. אנו יודעים שתהיה הכרעה. השאלה האמיתית היא האם נכון שהיא תפורסם בזמן שבאותו טנק יושבים הבנים שלנו, שאחד תומך ברפורמה ואחד מתנגד לה". 

בהמשך, הוסיף: "יש שתי שופטות, חיות וברון, שאמורות לתת את ההכרעה תוך שלושה חודשים מרגע הפרישה. בעניין פרוצדורלי ניתן לטפל. לא זה הזמן להיות צודקים אלא חכמים. אם מסכימים שפרסום ההכרעה לא ראוי כי הוא מפלג אותנו, הפתרון פשוט. כל מה שניתן לעשות זה להאריך את מעטפת הזמן. אני חושב שאסור לוותר, לא נכון להבעיר מחדש את המחלוקת ברגע הזה".

"קרן האור היחידה שיש לנו עכשיו היא היכולת לתפקד יחד", הדגיש. "כל זה לא שווה בשביל לפגוע באחדות. תנו לבית המשפט עוד שלושה חודשים".
 

31/12/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בג"ץ עילת הסבירות
בג"ץ עילת הסבירות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris