הדלק בקפיצה

חרף המלחמה, הדלק זינק הלילה למחיר של 7.22 ש' - עלייה של 28 אגורות לליטר • יהודה שרוני ('מעריב') עם הפרטים


אתמול (א'), רגע לפני פתיחת השנה החדשה, הודיע משרד האנרגיה והתשתיות כי מאחר ולא קיבלו עדכון ממשרד האוצר ביחס לצו הבלו לינואר 2024, מחיר הדלק יעמוד כעת על 7.22 ש"ח לליטר, עלייה של 28 אגורות מהפעם הקודמת. הפרשן והעורך הכלכלי יהודה שרוני ('מעריב') הביא פרטים נוספים על הידיעה.

"הבנזין אכן התייקר אמש בחצות ב־28 אגורות לליטר, הציבור הרחב לא ידע כי בעצם זו הייתה החלטה שהתקבלה באישון לילה", עדכן. "זה יהיה המחיר שיהיה בתוקף עד סוף החודש, חוץ מזה מחכות לנו עוד מספר התייקרויות יש ייבאוני מזון, הן מסבירות שהמחירים בעולם עלו מבחינת הספקים, בנוסף הייתה התייקרות של האירו לעומת השקל ולכן הן נאלצות להעלות את המחירים".

באשר לריבית ולאפשרות כי גם היא תשתנה, הסביר: "יש מחלוקת לגבי הריבית, הרבה חשבו שהיא אכן תרד אבל בימים האחרונים התברר שהריבית כנראה תשאר ללא שינוי. אני מעריך שהיא תישאר ללא שינוי כי האינפלציה עדיין לא נעלמה, אנחנו רואים העלאות מחירים. הממשלה לא עושה רושם שהיא מתרגשת מהמלחמה, ולכן ככל הנראה הריבית תשאר ללא שינוי, מי שישלם את זה זה אנחנו הציבור הרחב. במצב הנוכחי במידה וזה לא ישתנה חברות דירוג האשראי הבינלאומיות תאלצנה להוריד את דירוג האשראי".

עריכה: שני רומנו

01/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דלק
דלק  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris