ינון מגל ובן כספית

"אל תחסלו את נסראללה, תנו קו של 8-6 ק"מ נגד הטילים"

ראש המועצה המקומית מטולה דוד אזולאי הזדעק נוכח התגברות הירי לצפון: "איפה חה"א בשבועיים האחרונים? אנחנו חסרי אונים"


הסלמה מדאיגה נרשמה בסוף השבוע בהיקף הירי של חיזבאללה לכיוון היישובים שעל גבול הצפון, על רקע המלחמה הקשה מול חמאס ברצועת עזה והניסיונות להשיב את החטופים המצויים בשבי כבר 93 יום. דוד אזולאי, ראש המועצה המקומית מטולה, הביא את זעקתם של תושבי הצפון.

"מה באמת קרה? לא קורה כלום", זעם אזולאי. "שלושה חודשים וממשיכים, לשמחתי שמעתי ביום שישי שנסראללה אמר שאנחנו נשאר ככה עד סוף המלחמה בדרום. זה הדבר היחיד שאני יודע להגיד לכם שיש לנו מידע לגבי מה שקורה פה. יש לנו ראש ממשלה, להגיד 'שלום, נכנסתי לאירוע. לגבי הצפון 1,2,3'. אופק. תגידו לנו מה קורה. 90 אחוזים מהדברים הסתיימו, איפה חיל האוויר בשבועיים שלושה האחרונים? אני רוצה הסכם, איך הוא יקרה? מה אתה חושב שנסראללה זה חסיד אומות עולם? אתם יודעים איך זה יקרה? מה זה מלחמה כוללת? אנחנו רוצים שיהיה לנו שקט. הוא לא יסכים להסכם בטוב".

בתגובה לאמירותיו ציינו המגישים כי גם אם תהיה מלחמה כוללת היא תסתיים בהסכם, ולכן הממשלה מנסה להגיע להסכם מול חיזבאללה ולבנון ללא מערכה באזור. אזולאי תקף: "ואתם באמת חושבים שזה יקרה? לא יקרה. זה יקרה בלי מלחמה? מאמין שנסראללה ואיראן יסכימו ללכת אחורה בלי מלחמה? בלי משהו? אם אני כל שבוע חוטף טילי נ"ט גם מארבעה ק"מ זה אומר שעדיין לא הרחקנו אותם. אנחנו רואים גם איתורים שלהם, ולא יורים. אנחנו בהגנה, בדרום תוקפים ופה הגנה. אבל יש גבול. אני לא רוצה מפקדות בעומק, אל תחסל את נסראללה וחיזבאללה, תן לי קו של 8-6 ק"מ נגד הטילים הארורים הללו שפוגעים לנו בבתים".

"כל שבוע פוגעים לנו בבתים, זה לא הגיוני. אני יכול להגיד לך שאני יודע שהם באים במנהרות, אין רכבים במקומות שהם משגרים. זה לא רכב שמגיע עם משגרים. אנחנו רואים אותם, יש לי אמצעים, ואנחנו רואים את היציאות, זה עצוב. אם אתה בא לפה אני אראה לך, אתה רואה את היציאה ובום פוגע בבית והלך הבית. אנחנו חסרי אונים. אני מבקש ממדינת ישראל להגיד לצה"ל 'תסירו את איום ירי הנ"ט מעל יישובי הצפון', זה בשלב הזה. אחר כך אני אומר תעשו את ההסדרה. הגעתי עד שר הביטחון עם הדרישה הזו. איפה המשוואה פה? מישהו פה התבלבל. זה עצוב. זה לא עניין של הצבא, בסוף אומרים לצבא 'הגן בגזרתך'", טען.

יהושוע ביקש להתעכב על נקודה שהעלה ראש המועצה המקומית מטולה, שמישהו מונע מצה"ל לתקוף את אותן נקודות יציאת ירי הנ"ט לעבר היישובים, ותהה אם זה הדרג המדיני שמונע זאת. אזולאי הודה כי הוא אינו יודע מי, והוסיף: "אנחנו שמים את האיתורים, נותנים את המטרות, וזה לא תפקידה של המועצה המקומית, אבל אנחנו עושים את זה כי אנחנו רואים אותם. יש פה מפקדים עם סכין בין השיניים, מתים לרוץ קדימה ומישהו חוסם אותם. לא יודע מי, לא יודע באיזה דרג. אני לא יודע, לא נכנס לדברים האלו. הם גם לא אומרים כי הם חלק מהמערכת. אנחנו רואים את זה ועוצרים את האנשים. בסוף זה לא הגיוני, אנחנו המדינה הכי חזקה במזרח התיכון ואנחנו חוטפים".

"אותי פחות מעניין המפקדות בעומק, מעניין אותי הטילים שאני רואה שעפים לי על הבתים. זה פשוט לא אמיתי. אנחנו מדינה חזקה, איך כל הזמן הכנתם אותנו לרב זירתי, איפה הרב זירתי? כולה ארגון טרור אחד חמאס אנחנו לא מצליחים. זה לא הגיוני, צה"ל יודע לפעול בעוד גזרות, יש מישהו שכנראה זה מתאים לו למשוך את הזמן", הלין וזעק: "אין לי קהילה במטולה. הם שוכרים בתים בכל מיני מקומות. אין מי שיחזור. מה רוצים לעשות? רצועה צבאית? לוותר על החקלאות? התיירות? זה מה שעושה המדינה".

עריכה: שני רומנו

07/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris