אודי סגל ואלי כהן

"יש לי אחריות כשר בממשלה להיזהר במילותיי"

השר יצחק וסרלאוף על ההתבטאויות המשמשות נגד ישראל בבית הדין הבין־לאומי בהאג: "לא רוצה לייצר כותרת ולהגיד על מה אנחנו לא צריכים להתנצל"


אתמול (ה') החל הדיון בבית הדין הבין־לאומי בהאג העוסק במלחמה ברצועת עזה, במסגרת העתירה שהגישה דרום אפריקה נגד ישראל בטענה כי היא מבצעת טבח עם בפלסטינים. בעתירה מצוטטות מספר התבטאויות של גורמים שונים בישראל בנוגע להתנהלות מול חמאס ורצועת עזה וגם בנושא 'היום שאחרי'. אודי סגל ואלי כהן, מנכ"ל פתחון לב, שוחחו ב־103fm עם שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף, אשר הביע את עמדתו בנוגע להתבטאויות השנויות במחלוקת.

"יש הרבה דברים שיצאו מפרופורציה, והרבה דברים שסולפו ולא נאמרו באמת", טען השר. "זו הזדמנות להוכיח כמה דברים יצאו מפרופורציות. כשאתה בא לבית משפט, אתה בא עם עובדות. דברים יצאו מהקשרם, אבל כן, יש דברים שאנחנו לא צריכים להתנצל עליהם. אני לא רוצה לייצר כותרת ולהגיד על מה אנחנו לא צריכים להתנצל. לי יש אחריות כשר בממשלה להיזהר במילותיי".

השר וסרלאוף המשיך והדגיש כי דווקא בעת הזו, כאשר צה"ל נלחם על קיומה של מדינת ישראל, צריך לשקול מילים. "לא רוצה להכניס לסחרור אף אחד, במיוחד כשאנחנו נמצאים במלחמה והחיילים שלנו בחזית. יש לי אחריות לא רק מדינית אלא גם ביטחונית. לא רוצה להיכנס לפינות שאתם תקבלו כותרת, אבל מדינת ישראל תיכנס לסחרור מסוים. אני לא מחנך אף אחד, אני אומר את דבריי, וכל אחד ישמע ויפיק לקח".

באשר לפעילות משרדו ומנהלת התקומה מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, שהביאה עימה פינוי מסיבי של תושבים מהדרום והצפון, אמר: "מנהלת תקומה היא לא גוף ביצוע, היא גוף מתכלל. יש לי קשר רציף וישיר עם מנהלת תקומה, הצוותים שלנו עובדים יחד ואנחנו מבצעים. הם יכולים להעביר תקציב, והמשרד שלי דואג שזה יקרה מול הרשויות. הם מבצעים ממשרדי ממשלה, יש להם דברים שהם כן יכולים לעשות, אבל לפחות מה שאני יודע, הם עושים את זה איתנו כי הם לא יכולים לבצע מעצמם".

"אני רוצה לייצר תעסוקה איכותית בנגב", עדכן, "זאת אומרת גם להביא חברות למקומות הללו שאני נותן להן תמריצים, מענקים. מה שחסר לאנשים שם זו תעסוקה איכותית, אם זה בתחום ההייטק, דברים כאלו שקשורים למאה שלנו. המינימום ההתחלתי זה 9 אלף ש"ח, שזה מעל הממוצע שם, והיא פותחת שלוחה. אנחנו אומרים 'תפתחו שלוחה', היום אפשר לעשות את הדברים האלה משלט רחוק".

עוד הדגיש השר וסרלאוף כי "אנחנו סיירת מטכ"ל במובנים שבאים אלינו רשויות מפרוץ המלחמה, המשרד הראשון שהעביר תקציב לרשויות בעוטף, זה המשרד שלי, כבר בשמונה באוקטובר הם קיבלו. היכולת של המשרד שלי שאנחנו מזהים שיש ואקום ונותנים מענה. ראינו בימים הראשונים של המלחמה - פינו מלא תושבים למלונות והייתה בעיה של כביסה. הבאנו תקציבים רלוונטיים לטובת רכישת מכונות כביסה והתאמה".

עריכה: שני רומנו

12/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


השר יצחק וסרלאוף
השר יצחק וסרלאוף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris