רבקה מיכאלי

כשרוזנבלום פגש את צפיר

טוביה צפיר וקרן רוזנבלום חגגו את יציאת אלבום המחווה החדש לזכרו של המוזיקאי יאיר רוזנבלום • קרן: "הקאברים קיבלו טוויסט אחר לגמרי"


המלחין והמעבד יאיר רוזנבלום ז"ל נחשב לאחד היוצרים החשובים והמשפיעים בזמר העברי, ומזוהה בעיקר כמלחין הלהקות הצבאיות. לקראת יום הולדתו ה־80 'צאן ברזל מוסיקה' מבית 'ארומה מיוזיק' השיקו  יחד עם משפחת רוזנבלום ומכללת BPM אלבום מחווה מיוחד עם עיבודים חדשים לשיריו.

לרגל המאורע המרגש ביקשה לשוחח עם קרן רוזנבלום בתו, שסיפרה בהתרגשות: "הבחירה היא לעזור ולהמשיך לתת חיים לשירים שנכתבו לפני 50 ו־60 שנה. אבא היה תמיד מלחין של טקסטים, הוא גילה את רחל שפירא, ועוד הרבה צעירים ומוכשרים".

לשיחה הצטרף טוביה צפיר שהתארח באולפן: "אני פגשתי את יאיר באודישן שלי. הוא היה המלווה שלי באודישן. יוסי בנאי, זכר צדיק לברכה, הוא היה הבוחן שלי. הדרישות של יאיר היו אולטימטיביות". מיכאלי נזכרה שצפיר הוא זה שביצע את השיר הראשון של רוזנבלום, והוא אישר את הדברים, ואמר: "כן היה לי את הכבוד לשיר את 'חופשה רבע שנתית'". 

ישנם שירים קנאונים של רוזנבלום שאינם מופיעים באלבום החדש, בעיקר בשל העובדה שהוא כולל שמונה שירים בלבד. בתו של רוזנבלום הסבירה שהיוזמה המוזיקלית המרגשת שהחלה הרבה לפני ה־7 באוקטובר. "כל התנאים של המלחמה הארורה הזו השפיעו על האלבום הזה, הקאברים קיבלו טוויסט אחר לגמרי". עוד הוסיפה: "אבא תמיד אמר שהוא מתייחס לשירים שלו כמו אל ילדים בוגרים שכבר יצאו מחסותו. הוא רק צריך לוודא שהם לא יוצאים לתרבות רעה. עוד בחייו הוא זכה לקאברים".

12/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי וטוביה צפיר באולפן
רבקה מיכאלי וטוביה צפיר באולפן  |  צילום: 103fm
Paris