שיחות לילה
עם אבי כץ

"שאולי חלם להיות זמר"

רועי סיפר על אחיו האהוב שאול גרינגליק ז"ל, שפרש מ'הכוכב הבא' כדי לשרת במילואים ונפל בקרב בעזה: "הוא הסתובב בבית על מדים, עד שגייסו אותו"


חייל צעיר עם עיניים כחולות וחיוך כובש, הופיע באודישנים של התוכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון' לבוש במדי צה"ל והימם את השופטים כששר את 'עטלף עיוור' של חנן בן ארי. שאול גרינגליק שמו. הכוכב העולה סומן כבר מהתחלה כאחד הפייבוריטים לעונה, אך הפתיע את כולם כאשר בחר באקט של גבורה לחזור אל הלחימה ולפרוש מהתחרות.

"דמיינתי את השנה הזאת אחרת, שנה של שאיפות והגשמת חלומות. עכשיו אני חי חלום ישן, להילחם בשביל המדינה - וכרגע עדיין אמצע הלילה. חלום חדש ואחר יצטרך לחכות קצת. מקווה שהתקופה הזאת חולפת ושתחלוף מהר, מבטיח להמשיך להילחם על המדינה הזאת שאני אוהב וגם על החלומות שלי בעתיד. בזאת הסתיימו שידורינו לעונה הקרובה", פרסם שאול בפרופיל האינסטגרם שלו. ימים ספורים לאחר פרסום הפוסט, שאול נפל בקרב בצפון הרצועה, למען המדינה שחלם לייצג.

אבי כץ שוחח ב־103fm עם אחיו הצעיר של שאול ז"ל, רועי גרינגליק, אשר שיתף בגעגוע העמוק לגיבור המזמר. "ב־7 באוקטובר שאולי היה בצפון עם חברים. סיפרו לי שהוא התחיל להתפרק, ממש לבכות, והוא לא היה בן אדם כזה. האסון פגע בו אישית, הוא לא הצליח להתמודד עם השבר", סיפר בפתח דבריו וציין: "אחי לא קיבל צו 8. לא היה לו צו מילואים. הוא הגיע לשלישה, אמר לה שרצה להתגייס, אך היא השיבה שאין לה תפקיד לתת לו. הוא חזר הביתה ופשוט הסתובב שבוע בבית על מדים. הוא רצה לתת כל מה שיש לו לתת. בסוף הוא הצליח להשתחל לתפקיד הקרבי שכל כך רצה".  

בהמשך, עוד שיתף כי "שאולי היה בלחימה הרבה מאוד זמן, יצא לימים ספורים הביתה. זכיתי לראות אותו שלוש פעמים בתקופה הזאת, כי גם אני סגרתי המון - אני בסדיר". והדגיש כי "הרבה מאוד פעמים אומרים על האנשים שנהרגו רק דברים טובים. שאולי היה אח קלי היקר והכרתי גם את היתרונות וגם את החסרונות שלו, אבל הוא באמת היה בן אדם שלא עניין אותו מי אתה, מאיפה אתה, מה הדעות שלך. בגלל זה כל כך הרבה אנשים התחברו אליו ובגלל זה אחרי המוות שלו, כל המדינה הצליחה להתחבר אליו - בגלל הבן אדם שהוא היה". כשנשאל מה היה החלום של שאולי, רועי השיב בפשטות: "להיות זמר". המגיש סיכם: "אז שישיר לנו מלמעלה וישמור על כולנו". 

עריכה: דוד זבולוני

האודישן של שאולי גרינגליק ז"ל ב'הכוכב הבא לאירוויזיון':

14/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שאול גרינגליק ז"ל ואחיו רועי
שאול גרינגליק ז"ל ואחיו רועי  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris