אראל סג"ל

"לקוראן יש בעיה של פרשנות"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') התייחס לתלונה נגד עו"ד סמדר בוכובזה שציטטה פסוקים מהקוראן בסרטון טיקטוק על טבח 7 באוקטובר


עורכי דין ממוצא ערבי עתרו נגד עו"ד סמדר בוכובזה לאחר שציטטה פסוקים מהקוראן המוסלמי, ואף דרשו לפסול אותה מלשכת עורכי הדין עקב "פגיעה בקוראן" בגלל שציטטה ממנו בסרטון טיקטוק לגבי טבח 7 באוקטובר. אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו ב־103fm עם צבי יחזקאלי, ראש הדסק לענייני ערבים של 'חדשות 13', אשר הביע את עמדתו בעניין.

"היא ציטטה מדויק את התרגום, שזה יחסית מדויק", הבהיר יחזקאלי בפתח השיחה. "זה גם יחס דואלי, בחלק מהמקרים יהודים, התייחסו אליהם כעם הספר, אבל תמיד האסלאם הראה את העליונות שלו. לא תמיד זה קרה, היו גם שבטים שמוחמד טבח בהם, והיחס הוא דואלי. יהודים שכן שירתו את השליט אז הושארו בחיים, תמיד גם היו לצד הדברים האלה גם מעשי טבח שפתאום משתוללים, שמוציאים פתאום שחיתות או עלילת דם".

לדבריו, "מצד אחד כשאתה מספיק עוצמה לממלכה, לדוגמה האימפריה העות'מאנית, היא הגנה, ומצד שני גם לפעמים הותר דמם. מה שציטטה עו"ד בוכובזה זה כל מה שקשור לכופרים, שזה דעא"ש, עריפת ראשים, קיצוץ איברים. היא ציטטה נכון בסופו של דבר. המון דברים כתובים בקוראן שהם לא מיושמים, המון דברים מיושמים בחלקם, וכל אחד יכול למצוא בקוראן מה שהוא רוצה".

עוד טען כי "הקוראן ובכלל האסלאם, יש לו בעיה של פרשנות. זה עניין של פרשנות. אני חושב שמה שהציק להם שהיא הביאה ציטוט שמוכיח את הטענה שלה על מה שקרה, זה עניין של פוליטיקה. כמה פעמים חברי כנסת ערבים ציטטו את התורה מעל דוכן הכנסת? יש הרבה דברים שכתובים בתורה וגם בקוראן שאתה מראה אותם, ולפעמים זה מעליב אותך".

"יש המון עניין של עלבון באסלאם לסמל של הנביא, לנביא מוחמד, וגם ציטוטים. יש הכול בקוראן, השאלה מה אתה מבליט ולפי מה אתה הולך. אני לא משפטן, אבל זה לא תופס, היא ציטטה נכון", סיכם.

עריכה: שני רומנו

17/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום: ראובן קסטרו/פלאש90
Paris