ניסים משעל וטל שלו

תמיכה ביציאה מהממשלה? "בכנות, לא"

ח"כ שרן השכל התייחסה לאפשרות של פרישה מממשלת החירום • טענה: "המעבר משלב ב' לג' לא היה נכון, רק כוח האש יכניס את חמאס לפינה"


לאחר יציאתה לדרך של עסקת התרופות לחטופים המצויים בשבי חמאס התברר אתמול (ד') שהרמטכ"ל וראש השב"כ לא עודכנו בדבר ההחלטה הסופית של רה"מ בנימין נתניהו על העסקה. הדברים באים על רקע חילוקי דעות לא פשוטים בממשלת החירום, המציבים סימן שאלה באשר לעתידה. חברת הכנסת שרן השכל התייחסה לדברים והגיבה על המשך חברות מפלגתה בממשלה.

בפתח השיחה התייחסה חברת הכנסת לטענה כי מפלגתה והיא עושים פוליטיקה עם ההתנגדויות על התקציב. "זה קשקוש מוחלט. אני אתן שתי דוגמאות, יש לי הרבה אבל אתעסק בשתיים. בעיקרון בתקציב האחרון אמרנו שזה חוסר אחריות הצורה שבה הם מנהלים את התקציב הזה, עצם העובדה שהם לא חתכו בכספים הקואליציוניים, יותר מזה, הייתה לנו בעיה אחת בתוך תקציב קואליציוני שהם לא הסכימו לוותר עליו - שתי רשתות חינוך פוליטיות, בניגוד לעיקרון השוויון אל מול בתי ספר אחרים בישראל".

"הכניסה הזו הייתה קשה, זו קואליציה וממשלה שלא הסכמנו איתה, נאבקנו בה", הבהירה ח"כ השכל על ממשלת החירום שהוקמה עם מפלגת המחנה הממלכתי, והשיבה לשאלה אם היא בעד יציאה ממנה: "בכנות, לא. מחר נפתחת חזית בלבנון, תישן יותר טוב אם תדע שאמסלם, בן גביר וסמוטריץ' הם אלו שמנהלים את המהלך בלבנון? בלי איזנקוט, גנץ, סער? השבת החטופים תהיה יותר רחוקה או יותר קרובה כשאנחנו נמצאים שם? אנחנו לא ביקשנו השפעה מוחלטת על הדברים האלו, כי הבנו את גודל השעה. איך שתיגמר המלחמה הזו זה העתיד שלנו כאן, האם אנחנו יכולים להתקיים או לא להתקיים".

עוד הדגישה חברת הכנסת כי "אני אומר שני דברים, לפי ההסכמים שלנו יש לנו זכות וטו על דברים. נאמר בכנות, לי הייתה ביקורת על כך, שמעת אותי על בימת הכנסת גם לגבי התקציב, גם לגבי החקיקה אתמול שבן גביר מנסה להעביר בוועדה, לדעתי כן היינו צריכים להטיל את הווטו. בסוף אני יכולה להיאבק על מה שאני מאמינה שנכון ולהשתמש בכלים שלי. יש גבולות מסוימים, אין שאלה בכלל".

"לדעתי לא היינו צריכים לעבור משלב ב' לג', החזית בדרום לפי קצת האש, עוצמת האש, המראות של תושבים חוזרים חזרה לצפון ויום אחרי זה רקטות וטילים נורים לאזור המרכז מצפון הרצועה, שוטרים חמאסניקים שחוזרים לאזור הצפון, לדעתי המעבר משלב ב' לג' הוא מצב שלא היה נכון ואנחנו צריכים להשיב באש גדולה יותר, גם על מנת להחזיר את החטופים", הכריזה. "החטופים נמצאים אצלנו בעדיפות עליונה, אבל לדעתי רק כוח האש יכניס את חמאס לפינה כדי להתחנן ולבקש מאיתנו הפסקת אש נוספת - זה מה שהיה בפעם הקודמת, ולצערי בקצב האש הנוכחי אני לא רואה את זה קורה. אני נאבקת על כך גם בוועדה, לדעתי זה המצב הנכון".

לסיום, ביקשה חברת הכנסת להסביר כי "המיטוט של שלטון חמאס הוא לא רק במלחמה הנוכחית, אנחנו חייבים לחשוב על הזרוע האזרחית שלו. אם אנחנו באמת רוצים למוטט את הארגון הזה אנחנו צריכים להתחיל בצעד הראשון וזה הזרוע של חמאס שנקראת אונר"א, ארגון בין־לאומי שחמאס השתלט עליה. אחת המשימות שלנו היא לסגור את הארגון הזה".

עריכה: שני רומנו

18/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שרן השכל
שרן השכל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris