סיון כהן

"אין מנדט לאף נבחר ציבור להפקיר ישראלי אחד"

רונן צור, ראש מטה החטופים, עם דרישת המשפחות: ועידה בין־לאומית בהשתתפות נציגי חמאס וישראל • על פארסת התרופות: "מקווה שהדברים יתבררו כטעות"


על פי הפרסומים, נדמה כי קיים סכסוך פנימי בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון יואב גלנט, כשזה שמע על העברת התרופות לחטופים בעזה מהודעה של חמאס. סיון כהן דנה בכך ב־103fm עם רונן צור, ראש מטה החטופים, אשר הגיב לפרסום המדובר.  

"פארסת התרופות, כמו שקוראים לזה בתקשורת, מאוד יכול להיות שמצטרפת לתקלות אחרות שצריך יהיה לבדוק מדוע הן מתרחשות", אמר, "אבל כרגע מה שחשוב, והיום מאוד ברור לכולם שמטה המשפחות התניע את תהליך התרופות, וזו הזדמנות להודות לכל המעורבים בדבר, גם לנשיא מקרון וגם למערכת הביטחון, לכל האנשים שפעלו מאחורי הקלעים. יש הרבה מאוד אנשים טובים שפעלו בצורה יוצאת דופן כדי שהעניין הזה יתנהל בחשאיות מוחלטת ויאפשר את העברת התרופות לחטופים".

עוד הבהיר כי "מהרגע שבו העניין הזה מתנהל על ידי מערכת הביטחון, אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שהדרג המדיני מעורב. כמה הוא היה מעורב? זה צריך לבדוק מול מערכת הביטחון, אני לא יודע לומר. אבל הלוואי ובאמת לא היו פה לא מריבות אגו ולא קרבות קרדיטים. כאזרח ישראלי מקווה בכל ליבי שהמערכת המדינית והמערכת הביטחונית היו מתואמות עד הקצה".

"נדהמתי אתמול לשמוע את הדיון סביב נושא בידוק המשאיות, לא משהו שקשור אלינו. אני רק יכול לקוות שכל הגורמים שמעורבים בעניין הזה מפעילים שיקול דעת של אנשים נורמלים. 163 ישראלים מתחת לאדמה. אני מאוד מקווה שהדברים האלה יתבררו כטעות", הודה.

"אלה נבחרי ציבור, לא שליחי האל - אף אחד לא הסמיך אותם להפקיר 136 חטופים"

כמו כן, כאשר נשאל אם מדינת ישראל לא מנהלת מדיניות שבה החזרת החטופים היא מטרת העל, הדגיש צור: "מבחינתנו כמטה המטרה היא אחת - לוודא שדבר כזה לא יקרה. לכן אנחנו דוחפים כל הזמן ליוזמות ישראליות אמריקניות, אני מסרב להאמין שקבינט המלחמה הישראלי החליט להפקיר את החטופים. אבל אם הוא החליט להפקיר, לא נאפשר לו לעשות את זה בשום מחיר. האנשים האלה נבחרי ציבור, לא שליחי האל. אף אחד לא הסמיך אותם להפקיר 136 חטופים לידיים הרצחניות של חמאס. אין להם מנדט כזה, לא יהיה להם, ואם מישהו מהם ידמיין שהוא יכול להפקיר 136 חטופים וחטופות, הוא לא יהיה שם, הוא פשוט לא יהיה בתפקיד הזה".

"מבחינת אזרחי מדינת ישראל, אין מנדט לאף נבחר ציבור להפקיר ישראלי אחד, אין, מלמעלה למטה", זעק והוסיף: "דבר אחד כרגע עומד על הפרק, אנחנו שומעים בכל יוזמה מצרית קטארית, לוקח לה המון זמן לקבל תגובה מחמאס, ואחר כך תגובה מהקבינט הישראלי, ואחר כך חמאס ואחר כך קבינט. מבחינתנו העניין הזה נמאס. אנחנו מצפים שהקבינט הישראלי, כמובן בסיוע אמריקני, בוועידה בין־לאומית מיידית, כבר בסוף השבוע הזה. נציגים של חמאס, בדיוק כפי שהיה ערב עסקת שליט. שישבו בתוך אותו חלל ויצילו את האנשים האלה ממעשי הזוועה שהם עוברים על ידי המפלצות של חמאס. זה הדבר שצריך לעשות באופן מיידי, עוד בסוף השבוע הזה".

לסיום מתח צור ביקורת על התנהלות קבינט המלחמה בנושא החזרת החטופים. "מפתיע אותי שהקבינט הישראלי לא יוזם את זה, אבל אם הוא לא יוזם את זה נדרוש את זה. לפתור את האירוע הנורא הזה שמתרחש כרגע. הקבינט הישראלי היה חייב להיות הרבה יותר אקטיבי, בועט, אגרסיבי, כזה שלא ישן בלילה עד שהוא הופך כל אבן".

עריכה: שני רומנו

18/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris