סיון כהן

"אין לנו כוונה להיות גלגל ההצלה של נתניהו"

ח"כ עודד פורר על האפשרות שיצטרף יחד עם מפלגתו לממשלת נתניהו: "אין לנו שום כוונה להצטרף לפוליטיקה שהייתה פה לפני שישה באוקטובר"


לאחר שחבר הכנסת עופר כסיף תמך בטענות של דרום אפריקה נגד מדינת ישראל בבית הדין בהאג, יו"ר ועדת העלייה והקליטה והתפוצות חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) החל לאסוף חתימות ממספר רב של חברי כנסת על מנת להביא להדחתו מהכנסת. בשיחה עם סיון כהן ב־103fm הסביר חבר הכנסת פורר מדוע.

"חתמו לי 87 חברי כנסת, כדי להתחיל את תהליך ההדחה נזקקתי ל־70 חתימות. גם מהאופוזיציה, גם מהקואליציה, אנחנו נצטרך 90 אצבעות בכנסת כדי להדיח אותו, וגם אותן אני מניח שיש לי", אמר ח"כ פורר בפתח השיחה והתייחס לחברי הכנסת מטעם מפלגת העבודה שמסרבים לחתום: "לא חותמים בכלל, אולי הם ישתכנעו. אנחנו נתחיל בעוד כשבוע את הדיונים להדחתו. הם לא נימקו את החלטתם, אני מציע שאולי תשאלי אותם".

עוד הדגיש כי זו לא הפעם הראשונה שבה ח"כ כסיף מבצע אקט נגד ישראל. "מדובר בחבר כנסת שפעם אחר פעם הופיע כחבר קבוע עם תלונות בוועדת האתיקה, כמישהו שוועדת הבחירות המרכזית פסלה אותו ובג"ץ החזיר אותו. העצומה שעליה הוא חתם, שהצטרפה לטענות של דרום אפריקה, קובעת שהטענות של דרום אפריקה אמינות, ושמדינת ישראל מבצעת רצח עם ברצועת עזה והורגת באופן שיטתי שכבות אוכלוסייה שלמות של אזרחים".

"יש פה סיפורים בלי סוף על האירוע הזה, הרי אין למישהו שעיניו בראשו ספק מי הצד התוקפן ומי הצד המתגונן - מדינת ישראל במלחמת הגנה. המלחמה שאנחנו מנהלים ברצועת עזה היא מלחמת הגנה. אין לנו שום כוונה להצטרף לממשלת נתניהו ולפוליטיקה שהייתה כאן עד שישה באוקטובר - מדינת ישראל נמצאת במלחמה, אמרנו שאנחנו מוכנים להיכנס אך ורק לטובת המלחמה, לקבינט המלחמה, בלי שום תנאי אחר", הבהיר.

ח"כ פורר המשיך ושיתף כי "השליחים כדי שנהיה איזשהו גלגל הצלה לנתניהו ממשיכים להגיע מדי יום, אין לנו כוונה להיות גלגל ההצלה של נתניהו. אנחנו מוכנים להיות גלגל ההצלה של מדינת ישראל. בגלל זה גם ההתעקשות שלנו למקום בקבינט המלחמה. מה שעושה נתניהו בקבינט המלחמה זו פשוט פארסה, הדרך שבה העסק מנוהל, הבדיחה הזו שהוא לא ידע שהתרופות לא ייבדקו, שחמאס מתחמש. הוא לא ידע שנכנס דלק לעזה, והדלק הזה הולך בסופו של דבר קודם כול לטובת החמאס".

"כשאנחנו בשעת מלחמה אם קוראים לך להצטרף לקבינט המלחמה ושתהיה לך אצבע וזכות הצבעה, זו חובתך לעשות את זה. אנחנו מוכנים לעשות את זה, עם כל הקשיים האישיים וכל הכעסים והטענות שיש לנו לממשלה הזו. אנחנו מוכנים להצטרף לקבינט המלחמה כדי לנהל את המלחמה הזו, לא לשום דבר אחר ולא לאף פוליטיקה אחרת", סיכם.

עריכה: שני רומנו

18/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עודד פורר
עודד פורר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris