אראל סג"ל

"בני אמר שכשהוציאו את סמוטריץ' ובן גביר מהקבינט, החיילים הדתיים היו צריכים ללכת"

יהושע, אביו של רס"ל (מיל') ישראל סוקול שנפל באסון בדרום הרצועה: "טען הרבה פעמים שהצבא רוקע ברגליים" • הוסיף: "הוא נסע בלי שקיבל צו גיוס"


רס"ל (מיל') ישראל סוקול ז"ל מקרני שומרון, לוחם בגדוד 8208, חטיבה 261, נפל אתמול (ב') בתקרית הקשה בדרום רצועת עזה. בנופלו היה ישראל ז"ל בן 24. יהושע, אביו, שוחח עם אראל סג"ל וסיפר על תחושותיו בעקבות הבשורה האיומה.

"אני יכול לספר הרבה דברים, אבל בעצם מה שהכי חשוב זה העניין של איך המלחמה הזו מתנהלת,  איך ישראל ראה אותה", אמר יהושע בפתח השיחה. "הוא אמר הרבה פעמים כשדיברנו על זה, כל פעם שהוא חזר וגם בטלפון, שהצבא רוקע ברגליים. לא היו לנו חילוקי דעות בעניין המצב, ועוד הוא אמר באחת הפעמים בצורה הכי מובהקת ובוטה שבאותו רגע שהממשלה החליטה להוציא את סמוטריץ' ובן גביר מהקבינט ובמקומם להכניס את גנץ ואיזנקוט, כל החיילים הדתיים היו צריכים להוריד מדים וללכת הביתה. אבל כיוון שהם לא עשו את זה, אז הוא כמובן גם כן לא היה יכול לעשות את זה".

יהושע המשיך והסביר כי "זה עניין של קידוש וחילול השם. אם אתה עושה אפילו דבר נכון שאנשים לא מבינים אז זה חילול השם, כמו שהרמב"ם כותב. אם העם לא מבין שמדובר באריות המובלים על ידי חמורים, אז הוא היה חייב להיות עם האריות".

ישראל ז"ל שירת בגבעתי במהלך השירות הסדיר. אביו יהושע סיפר על כך ותיאר כיצד מצא בנו את דרכו ללחימה בתוך עזה. "היה לוחם, היה קשר מ"פ, אמר לי שבחלק מהנושאים הוא דיבר ישירות עם נגד הקשר של האוגדה. שאל אותי לפעמים שאלות בעניין הקשר, פעם אחת אפילו הצלחתי לעזור לו. היה מאוד אחראי, מאוד מאוד אחראי. אחרי שהוא השתחרר הוא התחיל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, הייתה לו חצי שנה לפני תחילת הלימודים, אז הוא הלך לעבוד בתור פועל בניין בשומרון, מאוד נהנה מזה. אחר כך גם מאוד נהנה מהלימודים. הוא נסע בלי שהוא קיבל צו גיוס - נסע, מצא לעצמו חיל, הצטרף, ומאז הוא שם".

עריכה: שני רומנו

23/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רס"ל (מיל') ישראל סוקול
רס"ל (מיל') ישראל סוקול  |  צילום: באדיבות דובר צה"ל
Paris