רבקה מיכאלי

"מצאתי את עצמי באולפן מחפשת שירי נחמה"

"מוצאת את עצמי בתקופות משבריות חוזרת לשירים ישראליים מוכרים": הזמרת נורית פלד קירשטיין ('נור') חוזרת ברכות לשירים העבריים שכולנו מכירים


רבקה מיכאלי בחרה לארח באולפן את הזמרת נורית פלד קירשטיין, המכונה 'נור', יחד עם המלחין, הקלידן, והמעבד יאיר סתוי. זאת בשל שיתוף הפעולה המרשים ביניהם, רגע לפני יציאת האלבום החדש.

בתחילה ביצעו השניים את השיר 'בלוז לנערה מהצפון', תרגום של יהונתן גפן לשירו של בוב דילן. כשנשאלה פלד קירשטיין האם היא מבצעת רק גרסאות כיסוי היא אמרה שלא, והוסיפה: "יש לי גם חומרים מקוריים. אני כרגע לפני האלבום הרביעי. האלבום הראשון, והאלבום שעתיד לצאת הם אלבומי גירסאות כיסוי. אני מוצאת את עצמי בתקופות משבריות חוזרת לשירים ישראליים מוכרים. עכשיו מצאתי את עצמי באולפן מחפשת שירי נחמה".

פלד קירשטיין סיפרה שאחרי 30 שנה בתחום הכתיבה והעריכה היא נכנסה לעולם המוזיקה, וראתה כי טוב. "תמיד צרכתי כמויות של מוזיקה, ולפני 10 שנים התחלתי לתרגם שירים", סיפרה. "מישהו אמר שאני חייבת לשיר את התרגומים. אמרתי שאני לא זמרת, ומישהו אמר לי 'תהיי אנטי זמרת', ואמרתי שעם ההגדרה הזו אני יכולה להסתדר". בהמשך סיפרה על החיבור הייחודי עם סתוי, והודתה: "אנחנו כבר זוג. שנתיים וחצי". 

מיכאלי ביקשה לשים דגש על העובדה שפלד קירשטיין סובלת מקדחת ים תיכונית (FMFׂׂ) וחשפה שהיא גם גילתה לפני מספר שנים שגם היא מתמודדת עם המחלה. "זו תסמונת שהגוף מייצר דלקות סטרליות ללא חיידקים, ואז נלחם בהם. כאבים איומים שחולפים כמו שהם מגיעים. אם את לא יודעת מה זה, זה מאוד מתסכל", אמרה. 

26/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי עם נורית פלד קירשטיין
רבקה מיכאלי עם נורית פלד קירשטיין  |  צילום: 103fm
Paris