אראל סג"ל

"יש הבדל בין חופש ביטוי לבין התרת דם"

פעיל המחאה משה רדמן הזהיר מהשלכות מכתב האזהרה של ח"כ טלי גוטליב לשקמה ברסלר: "תסתכל על הווטסאפ שלי ותבין כמה הדברים מחלחלים לציבור הרחב"


"הלו, בני גנץ,  אתה בתפקוד?! איפה הגינוי למכתב המטורף הזה של חברת הכנסת? גוטליב וחבריה איבדו כל רסן והם מתירים את דמה של שקמה ושל שאר המוזכרים במסמך (ואני ביניהם). למה אתה מחכה? שיהיה רצח או שתקבל תוצאות של סקר?!", כך כתב בחשבון הטוויטר שלו משה רדמן, מוביל המחאה נגד הממשלה.

בשיחתו עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר הגיב לדברים. "חברת כנסת בישראל כתבה מכתב מטורף, אני לא חושב שבתולדות הכנסת מישהו חלם שייצא מכתב כזה מלשכת ח"כ, שמאשימה אזרחים בטבח הנוראי של 7 באוקטובר", תיאר. "אני אזרח ונתניהו עובד אצלי, לא אני אצלו. אני לא קובע את המדיניות האסטרטגית של ישראל, אני לא קובע את הקצאת הכוחות. כל פעם שאלו אותי לגבי התנדבות למילואים, ותמיד אמרתי שזו החלטה אישית של כל אחד. אמרתי שלצערי הרב נראה קושי בכלכלה, כי יש פה ממשלה שמדרדרת את הכלכלה. לא אמרתי שום דבר לגבי אף איש שב"כ". 

"לקרוא קבל עם ועדה שאנחנו אחראים על הטבח?"

"יש הבדל בין חופש ביטוי לבין התרת דם, אלו שני דברים שונים", הוסיף. "לקרוא קבל עם ועדה שאנחנו אחראים על הטבח? מה יחשוב אותו ילד בן 17 שחושב שגוטליב היא נבחרת ציבור ראויה? באותה נשימה שאני כל פעם אומר על נתניהו, אני אומר שחס ושלום שתיפול שערה משיערות ראשו. הלוואי שילך לפח האשפה של ההיסטוריה בהפסד בבחירות. אני מזכיר שהוא אדם מאוד מוגן בניגוד לגברת שקמה ברסלר, בניגוד אליי ובניגוד לאהוד ברק. אני מציע מעל גלי האתר להסתכל על הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם ועל איך נראה הוואטסאפ שלי, ותבין כמה הדברים חסרי האחריות של אנשים כמו טלי גוטליב ושי גולדשטיין, שהתחיל להפיץ כל מיני תאוריות, וכמו אחרים - כמה הדברים הללו מחלחלים לציבור הרחב בצורה שהם חושבים שנכון לשלוח לי את שמות ילדיי ואיך יאנסו כל אחד מהם וישרפו אותם". 

בסיום דבריו התייחס רדמן להתנהלות ראש הממשלה במהלך המלחמה מול חמאס והבהיר: "היום רואים שהדברים לא הולכים לשום מקום, נתניהו מסרב להתעלות לגודל האירוע, הוא מסרב לדון ביום שאחרי, וזה אשכרה הורג חיים. מה יהיה בסוף? למלחמה הזו יש שלוש אופציות: או שאתה רוצה להרתיע את חמאס, או לשלול את היכולות שלו או להחליף שלטון בעזה. אני חושב שמבין האופציות, או מדינת ישראל שתשלוט בעזה וחיילים ימותו על קידוש עזה, או שחמאס יחזור, או שתבוא רשות פלסטינית עם או בלי סעודים, האופציה האידאלית היא השלישית. סג"ל, הבן שלך נלחם בעזה כדי לחזק את חמאס, כי שנינו יודעים שישראל לא תשלוט ברצועה. אני לא אמרתי מדינה פלסטינית. הילדים שלי לא יתגייסו לטפל בביוב של עזה ובמערכת החינוך של עזה". 

עריכה: מיכל קדוש 

29/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה רדמן
משה רדמן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris