ניסים משעל וטל שלו

"לא מאמינה שכוונתו של לפיד חסרת אינטרסים"

ח"כ קטי שטרית על הצעת ראש האופוזיציה: "מי שבאמת רוצה להירתם יש לו הרבה דרכים, בטח לא איומים או חרמות" • התנגדות בן גביר? "לא מכיר את המתווה"


אתמול (ד') הביע ראש האופוזיציה יאיר לפיד רצון להיכנס לקואליציה במקום השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' כדי להוביל לעסקת חטופים. האם המשא ומתן אכן יוביל לעסקה הלכה למעשה? ח"כ קטי שטרית הגיבה לדברים. 

תחילה תקפה חברת הכנסת קטי שטרית את התעסקות התקשורת באסטרגיית סיום המלחמה. "לא יודעת למה כולנו מדברים עכשיו על אסטרטגיית יציאה. בפעימות הראשונות אמרו שאחרי שתהיה הפסקת אש לא יחזרו להילחם, ועובדה שחזרו להילחם - חזרו בנחישות, אומץ לב, והשיגו יעדים אדירים. אני כבר לא מתרגשת ממה שאני שומעת באולפנים. נמאס כבר לשמוע שאנחנו לא מנצחים ושאין אסטרטגיה, יש אסטרטגיה".

"נורא חורה לי. אנשים שלא נמצאים בקבינט לא מבינים את התוכנית, את השלבים שלה, עולים מדי פעם ונותנים תחזית קודרת, וכשאתה שומע את המילואימניקים שחוזרים, הם פשוט אומרים' עדיף לנו לחזור בחזרה'", התרעמה והוסיפה: "אני מאוד אופטימית. אני סומכת על הדרג המדיני, על הדרג הצבאי. אני חושבת שנלמדו תוך כדי לחימה לקחים, הוצבו יעדים, מנסים להגיע ולסיים את היעדים האלה בצורה הטובה ביותר".

לאור אמירותיה תהו צמד המגישים מה בנוגע להתעסקות במתווה החטופים, וח"כ שטרית השיבה נחרצות: "אין אף אחד שהיום עולה ומדבר בשם הדרג המדיני, ככל שאנחנו נבוא ונציג את המתווה, לא משנה איפה, אם זה בטלוויזיה או ברדיו, זה מעלה את המחיר מבחינת האויבים שלנו. אני רוצה שתבינו, וזה קודם לכל דבר, חיי אדם ושחרור החטופים זה אחד מהיעדים המרכזיים של המלחמה הזו".

"את אומרת את זה לבן גביר?", שאלו שלו ומשעל, וח"כ שטרית הבהירה: "איתמר בן גביר לא מכיר את המתווה, את הפרטים שלו, הוא ניזון מאמצעי התקשורת שאומרים שנשחרר את מחבלי הנוח'בה, מי מדבר על מספרים? איפה שמעתם נציגות בכירה כמו מי שנמצא בקבינט המצומצם קם ואומר את המתווה בצורה הזו, בתיאור הזה, בפירוט הזה? איתמר בן גביר לא יושב בקבינט המלחמתי. הוא מספק לכם אייטמים, וזה חלק מהמשחק הפוליטי. מי שבעצם מדווח וזורק את האייטמים, המספרים והמתווה לכאורה זה ערוצים ערביים".

בהמשך התייחסה להצעתו של ראש האופוזיציה יאיר לפיד. "מה מפריע לו להיכנס בלי תנאים? מספיק עם ההחרמות, מספיק עם 'אם אז'. כל הצטרפות לממשלה מבורכת. אחדות משדרת מסר חזק גם החוצה אל האויבים שלנו. כרגע אנחנו הקבינט המלחמתי המצומצם, נמצא שם גם גנץ, גם איזנקוט, הם עובדים בשיתוף פעולה. אנחנו לא מסתכלים על אחורה, אנחנו מסתכלים על הקדימה. ההצטרפות שלהם לממשלה כרגע מבורכת מאוד, בלבד שהצעד הזה נעשה מתוך כוונה לאחדות ומתוך כוונה לכך שיש אינטרסים חשובים יותר מהאינטרסים הפוליטיים".

"אני לא מאמינה שהכוונה של לפיד באמת תמימה וחסרת אינטרסים. מי שבאמת רוצה להירתם, לסייע ולעזור, יש לו הרבה מאוד דרכים, בטח לא איומים או החרמות. למה זה מה שצריך להפריע?", תקפה. "אם באמת יש לו כוונות טובות, הוא היה מגיע ללא תנאים. הציעו לו את זה בעבר ושמרו לו מקום. אני להבדיל מכם לא חושבת שזה תמים ונטול אינטרסים, יש פה עניין של לנסות לפרק את הקואליציה".

עריכה: שני רומנו

01/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קטי שטרית
קטי שטרית  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris