ניסים משעל וטל שלו

"לוין הציע לתת לנו את תיקי בן גביר וסמוטריץ'"

ח"כ מירב בן ארי חשפה את ההצעה שקיבלה משר המשפטים: "אמר 'תיכנסו והם נשארים'" • והגיבה על הכרזתו של לפיד בדבר חבירה לממשלה עבור עסקת החטופים


אתמול (ד') הבהיר ראש האופוזיציה יאיר לפיד כי במידת הצורך תחבור מפלגתו לקואליציה במקום השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' על מנת להוביל להבשלת עסקת החטופים. האם יש סיכוי לממשלת אחדות מכורח הנסיבות? ח"כ מירב בן ארי הגיבה על הצהרתו של לפיד וחשפה את הצעה שקיבלה משר המשפטים.

תחילה ביקשה חברת הכנסת להבהיר כי "זה לא למטרה של תיקים, זה לא למטרה של סידורי עבודה. יש לנו מטרה אחת בלבד - לעשות הכול כדי שהחטופים יחזרו הביתה. אם זה אומר שצריך בשביל זה להיכנס לממשלה, זה מה שיקרה. כל זה אך ורק למטרה אחת. אם הייתי רוצה להיות בממשלה הזו יכולתי להיות בה מהיום שהוקמה ולאחר מכן בשבעה באוקטובר. היו לי הרבה הצעות שמגיעות כל הזמן. אבל אין לי שום מטרה להיכנס לממשלה, היו לי הרבה הצעות כל הזמן. אין לי מטרה להיכנס לממשלה של נתניהו, יש לי מטרה להחזיר את החטופים. זו המטרה שלי ושל כל מנהיג במדינה הזו".

"העסקה הזו תהיה הרבה יותר מורכבת מהקודמות, מה שכנראה ידרוש, אני מניחה, אולי מחיר יותר כבד, מה שעלול אפילו להביא נציגים אצלו, אפילו בתוך הליכוד. דרך שנייה היא שנצטרך רוב בכנסת", אמרה והוסיפה: "טוב עשה יאיר לפיד וכל המפלגה שלנו מאחוריו שאמר 'מה שלא נצטרך בשביל לעשות את העסקה הזו, יש לך את יש עתיד'. אני חושבת שזה דבר מאוד מאוד חשוב בעיניי, מאוד חשוב. עם כל הכבוד לי, ליש עתיד, לחברי הכנסת מהליכוד, הם לא מעניינים. מי שמעניין זה החטופים".

ח"כ בן ארי המשיכה והדגישה כי "עכשיו יש אפשרות, מתגלגלת עסקה, מתחממת על הקווים עסקה לטובת שחרור החטופים - זה מה שאני רואה לנגד עיניי, לא את הבחירות, לא את השרידות של נתניהו. צריך ללכת לבחירות מחר? זה מה שנעשה. זה לא משנה, מה שחשוב זה שאנחנו מדברים פה ויש נשים שנאנסות שם, יש זקנים שלא מקבלים את הכדורים שלהם וחלילה אם לא מתים שם יכולים למות. זה מה שחשוב. כל דבר שצריך כדי להחזיר אותם הביתה".

"אני אתן רשת ביטחון לטובת החזרת החטופים, לא לטובת השרידות של נתניהו", הכריזה. "עם כל הכבוד לקואליציה שלו, יש דברים הרבה יותר חשובים במדינה היום, עם כל הכבוד לשרידות הפוליטית שלו. כל אדם בר דעת היה אומר שאחרי שבעה באוקטובר כל הדרג המדיני היה צריך להתחלף על הכישלון והמחדל. אבל לפני הבחירות, הכיסא והשרידות הפוליטית של נתניהו או מי משותפיו, יש חטופים שלנו בעזה שמופקרים כבר פעם שנייה. לא מעניינת אותי השרידות שלו".

בתגובה לאמירותיה ציינו צמד המגישים כי השרידות הפוליטית של נתניהו מאוד מעניינת אותו, וח"כ בן ארי הגיבה: "אני מניחה שזו הסיבה שהכול מתעכב. כל מה שהביא אותנו לכל האירוע הזה זה השיקולים הפוליטיים עם הממשלה חסרת האחריות, אבל לזה אני צריכה ריאיון בפני עצמו. אני לא יודעת אם הוא מעכב עכשיו, אבל הרבה מאוד מההחלטות שלו בוודאי נובעות מהשיקולים הפוליטיים שלו. זה שכל מוצאי שבת הוא מתייצב במסיבת עיתונאים ולא אומר כלום, זה לא שיקולים פוליטיים? כל ההתנהלות ביו"ש? בוודאי שהכול שיקולים פוליטיים. אבל כרגע אני מצפה מנתניהו ומשרי הממשלה, הם כולם אחראים".

בסיום השיחה חשפה ח"כ בן ארי את ההצעה שקיבלה משר המשפטים יריב לוין. "הייתי בפגישה וכיבדתי את יריב לוין. ההצעה שהייתה של יריב לוין לבוא ולהגיד לנו 'ניתן לכם את התיקים של בן גביר וסמוטריץ', רק תיכנסו אבל הם נשארים'. את מאמינה לי שאפילו לא הלכתי ללפיד? אמרתי שאין סיכוי שלפיד ישב בממשלה עם בן גביר וסמוטריץ'. העובדה שהם נמצאים בתוך הממשלה זה הדבר הראשון שצריך לצאת כדי שתהיה פה איזושהי אחדות או ריפוי של החברה הישראלית. ההצעות מגיעות כל הזמן, כולל ההצעה הזו שהגיעה, וכל עוד הם בממשלה אין מה לדבר".

עריכה: שני רומנו

01/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מירב בן ארי
מירב בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris