סיון כהן

"הדבר היחידי שחשוב להם זה אדמה, אני עומד מאחורי זה"

ח"כ אריאל קלנר הבהיר כי הוא אינו מתחרט על כנס ההתיישבות שעורר סערה • טען: "שלם עם החלום - האירוע היה בתמיכה גדולה גם של חלק ממשפחות החטופים"


במהלך השבוע התקיים כנס עידוד התיישבות ברצועת עזה והשבת ההתיישבויות היהודיות, והביקורות לא איחרו לבוא. סיוון כהן דנה על כך ב־103fm עם חבר הכנסת אריאל קלנר (ליכוד) אשר התייחס לדברים.

"אני שלם לחלוטין עם החלום שיש לנו ועם ציון הדרך שקבענו. כל האירוע היה בתמיכה גדולה גם של חלק ממשפחות החטופים", טען והגיב לביקורות: "לא כל המקביל של מי שרוצה ניצחון על עזה והתיישבות יהודית, המקביל זה לא אנשים שתומכים בסינוואר. המקביל הוא אלה שחושבים שהפתרון הוא שתי מדינות לשני עמים. עשרות שנים מדינת ישראל הייתה בעזה, הייתה בגוש קטיף, כמה פעמים הגענו להאג? אפס".

עוד הכריז כי "המציאות הוכיחה שההפך הוא הנכון. אחרי הטבח הזוועתי הנוראי ביותר בסוף הגענו להאג. לא העמידה על ערכי הציונות מה שמסבך אותנו מבחינה בין־לאומית, מה שמסבך אותנו זה אותו דבר כמו מה שמסבך אותנו מבחינה ביטחונית. כשאנחנו מגלים רפיסות מול האויב אנחנו מוכים. הדבר היחיד שחשוב להם זה אדמה, ואני עומד מאחורי זה".

בנוסף התייחס חבר הכנסת לדיווחים על אודות העסקה לשחרור החטופים המתגבשת בעקבות מפגש הפסגה בפריז. "אני גם לא יודע על עסקה, לא שמעתי על עסקה והצעות קונקרטיות חוץ מהשמועות שמסתובבות, שלא ברור אם יש להן אחיזה או שהן ספינים בשביל למרוט את העצבים ולהתעלל עוד במיוחד במשפחות שעוברות גיהינום ובכל עם ישראל".

"אנחנו לא מכירים עסקה קונקרטית שעומדת על השולחן. אנחנו צריכים להבין שהאויב השטני הזה שנוקט בפעולות שאפילו ארגון טרור זוועתי לא נקט, לוקחים אנשים חפים מפשע, זקנים, נשים, ילדים, מכל הבא ליד, ועכשיו הם גם מתעללים במשפחות", תקף והבהיר: "יש מציאות שעל פיה מדינת ישראל לא תוכל לחיות, מדינת ישראל לא תוכל לחיות אם לא ננצח את המלחמה. לא נוכל לחיות כמדינה, בית לעם היהודי, לא נוכל לחיות אם השטן הנאצי ינצח אותנו, אם בסוף סינוואר יהיה צאלח א-דין, יסתובב כמו מלך ויגיד 'ניצחתי את ישראל הגדולה'".

לסיום ביקש ח"כ קלנר להדגיש כי "ברורה לנו המחויבות המוחלטת לאזרחי מדינת ישראל שחיים את חייהם, גם חיילים, להחזיר אותם הביתה ולעשות את כל המאמצים. שתי המטרות לא סותרות בעיניי. כולם צריכים לפעול בכל הכוח מול האנשים האלה שמנסים להתעלל בנו, בראש ובראשונה במשפחות, שהמטרה שלהן אחת בסוף - לנצח אותנו. המטרה מאוד ברורה של יחיא סינוואר".

עריכה: שני רומנו

01/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריאל קלנר
אריאל קלנר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris