מיכל דליות

"תני להם להתגבר, אל תרחמי עליהם"

המאזינה סיפרה כי החליטה להרדים את כלבה החולה, אך לא יודעת איך לומר זאת לילדיה • מיכל דליות השיבה: "תסבירי שזו הרדמה מתוך רחמים ומתוך אהבה"


המאזינה ביקשה לשוחח עם מיכל דליות ב־103fm ושיתפה במצוקתה. היא סיפרה כי הכלב האהוב שלה ושל משפחתה כבר חולה מאוד והיא החליטה להרדים אותו, אך לא יודעת איך לומר זאת לילדיה - ואם בכלל.

המומחית שיתפה בחוויה אישית דומה ואז הסבירה: "את כן צריכה לדבר איתן לפני. לא שבועיים לפני, אלא יומיים לפני. זה מספיק. תסבירי להם שזה אל הרג, זו הרדמה מתוך רחמים ומתוך אהבה. תסבירי להם גם שהכלב הוא של כל המשפחה, אבל ההחלטה היא של המבוגרים בלבד. שאתם רוצים שהוא כבר לא יסבול, שאתם רוצים שהוא יילך לגן העדן של הכלבים. אם הם יכעסו, זה בסדר, תקבלי את זה". 

בהמשך, עוד ציינה כי "תכנני טוב טוב את מה שאת רוצה להגיד להם ותדברי עם הגדולים לחוד והקטנים לחוד, כדי שתכלי להנגיש את מה שאת רוצה להגיד להם באופן כזה שמתאים לכל אחד. תני להם להיפרד מהכלב ביום עצמו ואז תעזרי להם להתמודד עם האבל. עם זאת, אני מבקשת - תני לה להתגבר, אל תרחמי עליה יותר מדי". 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
02/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris