גדעון אוקו

"רק הימין לא ידבר? לא עובד ככה"

ח"כ צבי סוכות התרעם נוכח הביקורות סביב 'כנס ההתיישבות' שקרא לחזור לגוש קטיף: "היו ריקודי תפילה - למי שלא מכיר את המנטליות קשה להבין את זה"


השבוע התקיים 'כנס ההתיישבות' בנוכחותם של חברי כנסת מטעם מפלגות הימין, ובו קראו המשתתפים לחזור לגוף קטיף ולהקים התיישבויות יהודיות. אריה אלדד ורון קופמן שוחחו ב־103fm עם חבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית), אשר הגיב לביקורות. 

"מאשימים אתכם שבזמן שחיילים נופלים בעזה אתם רוקדים", ציינו צמד המגישים, וחבר הכנסת השיב: "רוקדים, אני לא זוכר שרקדתי בתקופה האחרונה. אנחנו בעיקר עסוקים בלוויות וניחום אבלים בימים האלה. אני לא מכיר שמישהו מהמפלגה שלי רקד שם, אבל גם הריקודים שהיו שם היו ריקודי תפילה יותר. למי שלא מכיר את המנטליות קשה להבין את זה. גם כשפינו את גוש קטיף, תוך כדי הפינוי אנשים רקדו שם, זה לא אומר שהם שמחו".

כמו כן, כאשר נשאל אם זה הזמן לקרוא לחידוש התיישבות גוש קטיף בזמן שהמערכה בעיצומה, הסביר ח"כ סוכות כי "האמת היא שאנחנו לאורך כל המלחמה אמרנו שהשיח על היום שאחרי, לא נכון לדבר עליו מפני שהוא שנוי במחלוקת. לכן לא דיברנו, גם אני וגם שאר חברי מפלגה. תמיד אמרנו שזה לא הזמן הנכון לדבר. אבל אחרי שראש המל"ל מוציא עמדה רשמית, ראש הממשלה, שר הביטחון, גנץ, רק הימין לא ידבר על מה שהוא חושב כי זה מפלג את העם? זה לא עובד ככה".

"למה שיטבחו בתושבים שחוזרים לגוש קטיף?", התרעם קופמן, וסוכות טען: "בדיוק הפוך. איפה שיש התיישבות יש צבא, איפה שיש צבא יש ביטחון. ברחנו מרצועת עזה, לכן לא היה שם צבא, לכן לא היה שם ביטחון ונוצרה שם מפלצת. אותו דבר בצפון השומרון, זה המקום שהוציא טרור יותר מכל מקום אחר בשנים האחרונות לרחבי כל מדינת ישראל. אם אני היום עובר דירה לעזה? התשובה היא לא, היום יש שם מלחמה ויש עדיין אויב שיכול להשמיד אותנו".

עוד הדגיש כי "זה צריך להיות חלק מהמלחמה באויב, כשאנחנו מבטיחים לעצמנו שהמלחמה לא תיגמר זה הקמת יישובים שם, להתבסס במקום הזה בצורה שלא נאפשר לאויב בשום צורה להתבסס. הייתה קונספציה. הקונספציה הזו, כולנו יודעים מה עלה בגורלה. האירוע הוא הרבה מעבר לאיך אתה שומר על הגבול, כי אתה לא שומר על הגבול. בטרור לא נלחמים רק על הגבול, נלחמים בפנים".

עריכה: שני רומנו

02/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris