אודי סגל וענת דוידוב

"לא ראיתי מתווה, לא נכון כרגע להתייחס לשמועות"

ח"כ אלמוג כהן על הניסיון להוביל לעסקת חטופים • טען: "כשאומרים בכל מחיר - זה מעלה את המחיר" • הוסיף: "ההתייחסות של בן גביר הייתה כללית"


בישראל עדיין ממתינים לתגובת חמאס למתווה עסקת החטופים שהושג בצרפת. האם השתלשלות העניינים עשויה להוביל לעסקה הלכה למעשה? חבר הכנסת אלמוג כהן שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב התייחס לדברים. 

"אני לא ראיתי מתווה, אני לא מכיר את המספרים. אני לא מכיר את ההשלכות ומי ערבים ומי לא, לאן כוחות צה"ל צריכים לצאת, אם חיילים ייפגעו", טען. "כשאקבל את המספרים מולי אתייחס בכובד ראש. לא נכון כרגע להתייחס לשמועות. השר בן גביר יושב בקבינט, הוא חשוף לדברים שונים ממני. יש דברים שהם ברמת חברי קבינט ולא ברמת חברי כנסת. כרגע אין מה להעביר, לכן ההתייחסות של בן גביר הייתה התייחסות כללית". 

עוד הוסיף כי: "אם יש כאלה שאומרים בכל מחיר, זאת אומרת שבאופקים, איפה שאני גר, איבדתי קרוב ל-50 חברים בכל הגזרות, אפשר גם למסור אותה. למה לא? כשאומרים בכל מחיר, זו אמירה שמעלה את המחיר, והיא גם לא נכונה. לא נכון להגיד את זה. כשאתה בא למשא ומתן ואומר בכל מחיר, בוודאות הצד השני יעלה את המחיר. התייחסות לעסקה כשלמעשה אין מולנו כלום, אין שום דבר, אפילו מספר התחלתי. אין מתווה, מה זה מתווה טוב? ברגע שאראה מולי את המספרים, אם בעיניי זה יהיה מחיר שהוא מחיר נסבל לעתידה של מדינת ישראל, אומר את דעתי. אי אפשר לדבר על פי שמועות, אני חושב שזה לא רציני". 

על התקרית החריגה ביישוב רתמים אמר ח"כ כהן: "ההנחיות אומרות שברגע שיש אמצעי, כוונה ויכולת, קמה הסמכות החוקית לבצע ירי על מנת להרוג. כמובן שזה מגיע אחרי ששלושת התנאים מולאו. מדובר ביישוב שיש שם אנשים שהם מלח הארץ. אני בטוח שאותו חבר כיתת כוננות עשה את הדברים לפי החוק. הדברים ייחקרו במשטרה. הנחת העבודה שלי היא שמולאו שלושת התנאים. קראתי שהיה גם סכין שם. בתחילת הלילה התקבלו התראות מודיעיניות מהצבא על חדירה ליישוב לצורך פלילי". 

עריכה: מיכל קדוש 

04/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris