אודי סגל וענת דוידוב

"בכל יום שעובר כן מתקרבים אל סינוואר עוד קצת"

שר הביטחון יואב גלנט: סינוואר במנוסה • אור הלר ('חדשות 13'): "הרבה מהדברים שאמר השר מיועדים לאוזניים של אדם אחד"


אתמול (ב') התייחס שר הביטחון יואב גלנט לפעילות כוחות צה"ל בעומק רצועת עזה. לדבריו: "יחיא סינוואר נמצא במנוסה מצה"ל. הוא עובר ממסתור למסתור ולא מצליח לתקשר עם כוחותיו". הכתב והפרשן אור הלר ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הידיעה.

"הנחת העבודה היא שסינוואר רואה תקשורת ישראלית אי שם בממלכת המנהרות שהוא הקים בח'אן יונס. הרבה דברים ששר הביטחון גלנט אמר אתמול מיועד לאוזניים של אדם אחד, שמבין עברית, שרואה טלוויזיה ישראלית - סינוואר", הכריז והוסיף: "המשך הלחץ כולל את האמירות האלה, והאמירות האלה של גלנט נועדו אולי גם למורל שלנו אבל בעיקר לסינוואר. כן אני חושב שכל יום שעובר כן מתקרבים אליו עוד קצת, ונשמע בקרוב על עוד מנהרה משמעותית בח'אן יונס היום או מחר שצה"ל חשף. כך שכל הזמן יש התקדמות בנושא הזה".

אשר לשאלה הגדולה אם סינוואר לוקח את החטופים איתו כשהוא נמלט מכוחות צה"ל, הדגיש הלר: "זו חייבת להיות הנחת העבודה המחמירה שלנו. החטופים הם פוליסת החיים שלו. ההנחת עבודה המחמירה היא שהוא מקיף את עצמו בעשרות חטופים חיים כאשר הוא משנה מיקום כל הזמן במנהרות. אומרים יותר ממה שיודעים, וחלק מהזהירות בפעולה בח'אן יונס זה מחשש לפגוע בחטופים. ההבנה היא שכמו ששמענו בעדות של מיה רגב, שסיפרה שמחבל החמאס ששמר עליה אמר שברגע שצה"ל מתקרב הוא יורה בה, זו צריכה להיות הנחת העבודה - שזו הפקודה לכל מחבלי החמאס ששומרים על חטופים חיים".

הלר המשיך והסביר כי "לכן הגישה הכל כך זהירה, לכן צה"ל מתרכז כרגע בהמשך פירוק גדודי החאמס. 18 גדודים מתוך 24 כבר פורקו, בח'אן יונס נשאר עוד גדוד אחד שכנראה יפורק בימים הקרובים. אנחנו כן רואים את ההתקדמות האיטית הזו של צה"ל ביעד שהוצב לו, פירוק החמאס, כאשר אנחנו מחכים לתשובת סינוואר".

"אין כאן מהלך שתוך כדי הדחיקה הצבאית ויתרנו על הלחץ של האוכלוסייה דרומה? חמאס חוזר לצפון בחסות של אזרחים עזתיים כאילו תמימים", תהה סגל, והלר השיב: "מח'אן יונס יצאו עד עכשיו 120 אלף בימים האחרונים, גם דרומה וגם מערבה. צפונה כ־200 אלף עזתים שהיו שם, לא כאלו שעלו מהדרום לצפון אלא כאלו שלא ירדו - זו הנחת העבודה בצה"ל", טען.

לסיום טען הלר כי "חמאס מאוד רוצה לשדר תמונות כאילו השווקים נפתחים, האוכלוסייה חוזרת, שוטרים של החמאס חוזרים, ואנחנו ראינו גם שצה"ל מחדש פעילות בצפון בפשיטה של אוגדה 162 שפועלת עם שתי חטיבות, והם בעצם בדיוק נועדו כדי שחמאס לא ירים ראש מחדש בצפון הרצועה".

עריכה: שני רומנו

06/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris