אראל סג"ל

"כרגע העסקה נראית רחוקה"

סג"ל על ההמתנה הישראלית לתשובת חמאס על מתווה עסקת החטופים • אופנהיימר: "הבנתי מנתניהו שהוא ויתר על החיילים שלנו בשבי"


בפתח התוכנית שוחחו אראל סג"ל ויריב אופנהיימר על התקדמות המלחמה, שזהו יומה ה־123. "הבנתי מנתניהו שהוא ויתר על החיילים שלנו בשבי מכיוון שבהתנדבות הוא הודיע שהוא לא יאפשר שחרור של אלפי מחבלים. הוא ידע שברגע שהוא אומר את ההצהרה הזאת באופן פומבי, הוא מוותר על החיילים שלנו בשבי", טען אופנהיימר והוסיף: "כנראה שניתן יהיה להגיע לעסקה על הנשים, המבוגרים, החולים".

לדברי אופנהיימר, "המחיר על החיילים שלנו בשבי יהיה אלפי אסירים. נתניהו יודע את זה. הוא הסכים לתת 1,027 אסירים פלסטינים עבור חייל אחד. אני האזנתי לנאום שלו בטקס קבלת הפנים לגלעד שליט כשהוא מדבר על ערבות הדדית".

"כשהוא בא ואומר למצלמה 'אנחנו לא נשחרר אלפי מחבלים', הוא יודע שחמאס לא יכול להרשות לעצמו להשאיר את הפלסטינים בכלא, ולכן הוא מחבל בעסקה עוד לפני שהגענו לשאלה אם ללכת עליה או לא, ואני חושב שחשוב שהציבור ידע את זה. כרגע יש ראש ממשלה שמוותר על חיילים ישראלים בשבי החמאסי והוא דואג לקואליציה ולא לחיי החיילים", הוסיף

סג"ל השיב לדבריו: "מה שאמרת אלו דברים מתועבים. ראש הממשלה שולח חיילים להילחם שנים. אחת המחמאות היחידות שהסכמתם להעניק לנתניהו זה על הרגישות שלו לחיי אדם ועל העובדה שהוא מבין את צער המלחמה. הטיעון שלך הוא פשטני. כרגע העסקה נראית רחוקה". 

06/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris