מילים ולחן

מסתובב ושר

מסע אל סיפורו של אריק סיני, מ'שיר פרידה', דרך להיטיו הגדולים ועד 'הכוכב הבא לאירוויזיון' והשיר החדש שיצא בימים אלה • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

בימים אלה זוכה היוצר-זמר אריק סיני (74) לעדנה מחודשת הודות להופעותיו המצוינות ב'כוכב הבא לאירוויזיון', ולמרות שהודח מן התכנית בשלב מתקדם מאוד – הוא הרוויח את הפרס הגדול.

דורות צעירים שלא נולדו כשלהיטיו הגדולים חרכו את הרדיו מגלים אותו דרך התכנית, נוהרים להופעותיו והוא זוכה להערכה הראויה כאמן משמעותי בפסקול הישראלי.

אריק סיני הוא אמן שורד: למרות שעבר לאורך הדרך לא מעט משברים ומהמורות, כישלונות וגם הצלחות, הצליח בכנות ובדרך האישית האופיינית לו לשנס מותניו ולהמשיך לשיר והמוזיקה הייתה ועודה עוגן עבורו, ועבורנו. בכלל, נדמה שאין ישראלי שלא מזהה את קולו של סיני, קול שהפך לחלק בלתי נפרד מהפסקול של המדינה בארבעת העשורים האחרונים. התרגשנו עם 'שיר פרידה', שרנו בקולי קולות את 'אם אתה בסביבה' ('העיירה שלי'), הרגשנו חלוצים עם 'דרך הכורכר', לא הצלחנו להוציא מהראש את הפזמון של 'שובי, שובי לפרדס' ועוד יותר קשה היה לנו להפסיק לזמזם את 'סיבה טובה'.

לכן, בפרק זה של 'מילים ולחן' בדיגיטל של 103fm בחר דודי פטימר להקדיש שעה שלמה לסיפורו ולשיריו של סיני, מהלהיטים הגדולים משנות ה־70, ה־80 וה־90, דרך שירים יותר מאוחרים ובהם הסינגל האחרון והחדש שהוציא בימים אלה לרדיו, 'קיץ חדש', פרי יצירתם של דודו טסה ושי המבר.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

06/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריק סיני
אריק סיני  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris