איריס קול

"כבר זכיתי - אני מייצגת את המדינה שלנו"

עדן גולן זכתה בגמר 'הכוכב הבא' ונבחרה לייצג את ישראל באירוויזיון 2024 • על התגובות האנטישמיות ברשתות: "תמיד יגידו דברים, זה לא מעניין אותי"


אתמול (ג') בגמר 'הכוכב הבא לאירוויזיון' ניצחה המתמודדת עדן גולן ונבחרה לייצג את מדינת ישראל באירוויזיון הקרבו שיערך בשוודיה בעיר מאלמו, הידועה באחוז המוסלמים הגבוה שמתגוררים בה. מיד לאחר זכייתה וההכרזה כי היא מי שתייצג את ישראל, התגובות העוינות מצד פרו פלסטינים החלו לזרום בעמוד הרשמי של האירוויזיון באינסטגרם.

בשיחה עם איריס קול סיפרה גולן על ההתמודדות והתחושות בעקבות הזכייה. "אני מושלם, אני בשיא ההתרגשות. עדיין מעכלת את מה שקרה אתמול. עוד ארבעה ימים יש את בחירת השירים, הולכים להיות ארבעה ימים אינטנסיביים. החודשים עד האירוויזיון יהיו אינטנסיביים. יש ועדה שאני סומכת עליהם שיבחרו את השיר הכי נכון והכי טוב, אני גם אכתוב משהו כי בא לי גם להיות חלק מזה, ואולי אני אזכה בשיר. אני עכשיו הגעתי לאולפן, עוד מעט אכתוב את השיר ואולי. אני כבר זכיתי בזה שאני מייצגת את המדינה שלנו".

"בי יש את כל הישראליות, בחרתי להיות בארץ הזו. בחיים לא התנתקתי ממנה ואני מרגישה כבוד עצום לייצג את המדינה שלנו. אני יודעת שאני אעשה את זה הכי טוב ואראה לכל העולם מי אנחנו, מי ישראל", הדגישה והתייחסה לתגובות האנטישמיות שספגה ברשתות החברתיות בעמוד הרשמי של האירוויזיון: "אני לא מתרכזת בזה, לא נכנסתי לאינסטגרם עד עכשיו. אני מרוכזת במטרה שלי - לייצג את המדינה שלנו בכבוד ולהינות מהרגע הזה. זה כל מה שמעניין אותי. תמיד ידברו ותמיד יגידו דברים, זה לא מעניין אותי".

לצערה של גולן, הערות אנטישמיות הן לא דבר חדש בחייה וכבר מגיל צעיר חוותה זאת על בשרה כשהתגוררה ברוסיה. "בחיים לא היה לי באמת טוב, וחוויתי חוויות לא הכי כייפיות, גם עם זה שאני יהודייה וישראלית. לא פעם אמרו לי להחליף שם, שעם השם שלי אני לא אצליח. מגיל קטן זה היה, גם בבית ספר היו כותבים על המסך 'יהודיה' ואימוג'י של חרא, לא היו דברים נעימים. אבל אולי לטובתי הייתי קטנה וקצת נאיבית, לא הבנתי באמת עד הסוף את המשמעות של זה". 

עריכה: שני רומנו

07/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זוכת גמר 'הכוכב הבא' - עדן גולן
זוכת גמר 'הכוכב הבא' - עדן גולן  |  צילום: שי פרנקו
Paris