ניסים משעל וטל שלו

"לא נבהל משחרור הרבה מחבלים"

ח"כ רם בן ברק טען זאת, אך סייג: "גם עליי לא מקובלת ההצעה של חמאס" • על מסיבת העיתונאים של רה"מ: "מקשקש, בכלל לא היה צריך להופיע"


אתמול (ד') התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוגיית עסקת החטופים ולתשובת חמאס למתווה שהושג בפריז, וטען כי "אנחנו במרחק נגיעה מניצחון". חבר הכנסת רם בן ברק, לשעבר יו"ר ועדת החוץ והביטחון וסגן ראש המוסד, הגיב לדברים ותקף את התנהלותו. 

"אין ספק שאנחנו נמצאים מול יריב אכזר שמתעלל במשפחות ובנו עם אותם קלפים שיש לו ביד, שזה האנשים החטופים שהם חטפו מביתם", אמר ח"כ בן ברק והוסיף: "אנחנו צריכים להתנהל חכם, וזה אומר שחייבים להמשיך את הלחץ הצבאי ואפילו להגביר אותו במקומות שאנחנו חושבים שישפיעו על ההחלטות שלו כמה שיותר, ובסופו של דבר להגיע לעסקה שתחזיר את החטופים, ונצטרך כנראה לשלם מחיר לא פשוט כדי שזה יקרה".

מייד לאחר מכן ביקר חבר הכנסת בחריפות את דבריו של ראש הממשלה נתניהו בנוגע לדרישות חמאס. "נתניהו מקשקש. הוא בכלל לא היה צריך להופיע אתמול במסיבת העיתונאים, בשביל מה זה היה טוב הדבר הזה? אפשר לענות למתווכים בלי לעשות את כל ההצגות האלה בתקשורת. כל הזמן הוא רץ לתקשורת מאופר. די, מספיק עם הדבר הזה".

"יש כאן מהלך מאוד מאוד מורכב. כל הדיבורים האלה על ניצחון מוחלט הם גם דיבורים שבאים לשרת איזושהי מטרה שהניצחון המוחלט זה דבר שיכול לקחת הרבה מאוד זמן, ובצד השני יש את החטופים", הדגיש. "אנחנו נפסיד בכל מקרה בנקודות בשלב מסוים. גם אם אנחנו נחליט לוותר על החטופים בשביל הניצחון המוחלט. זה מה שמשתמע מהדברים של נתניהו, אז אף אדם נורמלי במדינת ישראל לא ילך לשבת ליד הגבול כי הוא יודע שאם יחטפו אותו לעולם לא יחזירו אותו".

חבר הכנסת המשיך וטען כי "אם כל כך חשוב לו להופיע לציבור, הוא היה צריך להגיד 'קיבלנו את תשובת החמאס, היא לא מקובלת עלינו. נמשיך במשא ומתן'. גם עליי לא מקובלת ההצעה שלהם, צריך להמשיך את הלחץ הצבאי, את המשא ומתן".

"אם נפקיר את השבויים אף אחד לא ישב לנו על הגבולות, לא בצפון ולא בדרום. מצד שני, אני לא נבהל משחרור של הרבה מאוד מחבלים, אני לא נבהל מזה. אני חושב שאנחנו מדינה חזקה, ובין אם יש שם 10 אלף לוחמי חמאס כרגע או אנשי טרור, אם יהיו שם 13 אלף יהיה אפשר להתמודד גם עם אלה וגם עם אלה. האמירות האלה שבגלל שששחררנו את אלף האנשים בגלעד שליט קיבלנו את שבעה באוקטובר, זה גם לא נכון. קיבלנו את שבעה באוקטובר כי אנחנו פישלנו, לא בגלל ששחררנו", הבהיר.

בתגובה לאמירותיו תהו צמד המגישים אם לדעתו עכשיו זה הזמן לשלם את המחיר שדורש חמאס בתמורה לחטופים, וח"כ בן ברק השיב נחרצות: "לא. כרגע בדרישות שלהם שהם מדברים גם על הר הבית וכל מיני דברים הזויים, כמובן שזה רק תחילתו של המשא ומתן".

"האם אני חושב שבסופו של דבר יצטרכו לקבל חלק מהתנאים? כן. ברור שנצטרך לשלם את זה במחיר של טרוריסטים, ושהחזרה של החטופים חיונית ואי אפשר לוותר עליה. המחיר של הפקרתם הוא מחיר כבד מאוד, יותר מהמחיר של לשחרר מחבלים", סיכם.

עריכה: שני רומנו

08/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris