סיון כהן

"ראש הממשלה יודע היטב שגנץ מסייע לישראל"

חבר הכנסת אלון שוסטר ביקר את התבטאותו של נתניהו על יו"ר מפלגתו, שלטענתו עסוק בלפלג בזמן שהוא מדבר על אחדות • טען: "גנץ שומר על קו אחיד"


אתמול (ד'), במהלך מסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה, התייחס נתניהו לשותפו לממשלת החירום, יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, וטען כי "אי אפשר לדבר על אחדות ולנגח, לבקר ולפלג בכל הזדמנות". סיון כהן דנה בכך ב־103fm עם חבר הכנסת אלון שוסטר, אשר התייחס לדברים.

בפתח השיחה ביקש ח"כ שוסטר להבהיר כי "עם היווצרות הטרגדיה, הדרמה, הכישלון שמונח על כתפי המדינאות קודם כול וגם אנשי הצבא והביטחון בשבעה באוקטובר, אמרנו 'אנחנו נכנסים תחת האלונקה'. אנחנו לא עוסקים בפוליטיקה ואנחנו תובעים שאחרים לא יעסקו בפוליטיקה, ואם לתבוע לא לעסוק במריבות, לא לעסוק בפלגנות, שיסוי. אני שומע לא מראש הממשלה אבל אנשים מסיעתו שכמעט ממרידים נגד הצבא וכוחות הביטחון. אנחנו עומדים על כך שלא תהיה פוליטיקה בחודשים האלה, יש לנו משימות".

על הטענה כי גנץ בקמפיין בחירות באמתלה של ממשלת חירום, אמר: "בני גנץ שומר על קו אחיד, כאשר היה בסקרים ארבעה מנדטים וכאשר הוא 40 מנדטים. הוא מקפיד מאוד, כולל בפגישות פנימיות, לעמוד כצוק איתן ולעשות את הדבר הנכון, הפשוט והנכון. במקרה הזה, הסקרים שהם רק סקרים, אומרים שאזרחי ישראל רוצים בזמן משבר, כך הם רוצים לראות את ההנהגה שלהם פועלת. בידיעה שיש דעות שונות, שמתווכחים אבל לא רבים".

"ראש הממשלה שלנו יודע היטב שבני גנץ מסייע לישראל בכך שהוא נכנס כמצוות הגורל המשותף לממשלה, שהוא לא בחר בה, הוא מתנגד לה, היא רווית קיצוניים, כדי לנהל את המערכה יחד. יתכבדו כולם, כולל ראש הממשלה, ויחזקו אותו, ישקו אותו, ולא ידברו בגנות מי שבגופם הפוליטי נושא את המעמסה המשותפת", תקף.

לסיום התייחס חבר הכנסת שוסטר לתקציב המדינה 2024. "התקציב עבר בהתנגדות שלנו. אנחנו יודעים שצריך לבצע את ההתאמות התקציביות שבוצעו, אבל אנחנו מצרים מאוד במחנה הממלכתי על כך שבעידן של חוסר תקציבי ואי שוויון בנטל יש סקטורים שלמים שנהנים מדברים שאולי בזמנים אחרים יש להם מקום. במקום לסייע למיגון, למילואים, לחקלאות הקורסת, אנחנו מאבדים שקלים בזמן שהדם נשפך".

עריכה: שני רומנו

08/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון שוסטר
אלון שוסטר  |  צילום: דוד כהן\ פלאש90
Paris