איריס קול

משק כנפי הפרפר

גיל ויין ורוני דלומי חובקים סינגל חדש בשם 'הפרפרים שלי' • ויין: "יש פעמים ששיר פשוט נוחת עליך" • דלומי: "באתי אליו לאולפן ופשוט התרגשתי"


איריס קול ביקשה לשוחח עם צמד המוזיקאים גיל ויין ורוני דלומי, שהוציאו לאחרונה סינגל חדש הנושא את השם 'הפרפרים שלי' ומקבל חיבוק גדול מהקהל. דלומי, שמבצעת את הטקסט של ויין ברגישות, סיפרה: "גיל קיבל טלפון ממני. מברק. היה כתוב שם 'היי גיל, הנני מעוניינת בשירים המדהימים שלך'. באתי אליו לאולפן ופשוט התרגשתי". 

בהמשך סיפרה הזמרת כי זה היה השיר הראשון ששמעה באולפן: "ואיזה כיף שאני שרה אותו. כל זה קרה כמה חודשים לפני המלחמה., אבל אני חושבת שעכשיו אנחנו מקשיבים למוזיקה אחרת והוא מקבל עוד כל מיני רבדים וקונטקסט". 

ויין ביקש לשתף את המאזינים באופן כתיבת הטקסט ואמר: "יש פעמים ששיר פשוט נוחת עליך, בלי שתדע יותר מדי מה אתה אומר. אתה צריך להיות הכלי שהוא עובר דרכו. כשהוא עובר דרכך אתה מביא לו את הפרשנות שלך מהחיים האישיים שלך והחוויות שעברת. השיר הזה מסכם תקופה שעברתי בחיים, זה מעניין לכתוב שיר בלשון נקבה". 

ויין הודה כי הוא עובד כרגע על אלבום שכולו שיתופי פעולה, אבל בשלב זה הוא לא יכול לספר עם איזה עוד אמנים הוא עובד יחד. דלומי סיפרה שגם היא עובדת בימים אלו על אלבום משלה. "יש משהו בזה שזה כאילו מופרד - יש את האלבום של גיל והיצירה שלי, אבל זה תמיד מעורבב. אם שיר שנוגע בך בבטן אז בטח שהוא יהיה בהופעה". 

דלומי סיפרה כי בתחילת המלחמה היא הייתה בשמירת היריון, ובשל כך היא לא יכלה לצאת ולהופיע מול חיילים ומפונים בזמן המלחמה. "לא יכולתי לצאת להסתובב, ולא יכולתי לשיר גם. שבועיים לפני הסוף הרופא אישר לי אז יצאתי לכל מקום שיכולתי. מפה לשם ילדתי, ובסיטואציה הזו אני חווה את זה אחרת". 

האזינו לשיר - 'הפרפרים שלי'

08/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני דלומי
רוני דלומי  |  צילום: אלון ויסמין
Paris