גדעון אוקו

"ברשימת הנופלים החרדים הם האחרונים"

הרב שי פירון, שר החינוך לשעבר ונשיא תנועת פנימה, על רקע חוק הגיוס החדש: "הטענה שאומרת שאי אפשר ללכת לצבא כי כולם לומדים תורה - היא שקר"


אריה אלדד ורון קופמן שוחחו ב־103fm עם הרב שי פירון, יו"ר תנועת 'פנימה' ושר החינוך לשעבר, אשר הביע את דעתו על חוק הגיוס החדש הכולל שלוש שנים שירות חובה גם למי שאמור להשתחרר ופי ארבעה יותר מילואים. עם זאת, נדמה כי השוויון בנטל מתרחק - לא צפוי גיוס חרדים או ערבים נרחב לצבא גם בשנים הקרובות. 

לדבריו, "אני שואל דווקא כאב ודווקא כאדם מאמין, איך זה לא קורה שהציבור החרדי בא ואומר, 'מה חוק עכשיו? למי יש זמן לדבר עכשיו על חוק? כמה צריך? איפה נרשמים? להיכן באים?'. אני ממש מתרגש מזק"א אבל סליחה שאני אומר, בתור אבא לחיילים, משם לא חוזרים בארון ומשם אין בעיה שלא ישנים בלילה. אני לא מצליח להבין את הסיפור הזה".

עוד אמר: "הטענה שאומרת שאי אפשר ללכת לצבא כי כולם לומדים תורה - היא שקר. משקרים, מרמים אותנו בעיניים. כל מי שלמד בישיבה יודע שזה לא נכון. הציבור החרדי לא מקבל את מדינת ישראל כישות ציונית משמעותית. הוא חושב שהלאומיות היא מרד באל. נוצר פה אבסורד, אנומליה".

בהמשך הוסיף כי "ברשימת הנופלים, מבין כל הקהילות, המגזרים ובני המיעוטים - החרדים הם האחרונים. יש מיעוטים אחרים שהם מעליהם, מכל סוגי המיעוטים".

09/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הרב שי פירון
הרב שי פירון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris