אראל סג"ל

"אם לא נמוטט את חמאס - סכנה קיומית למדינה"

המשנה לרה"מ לשעבר חיים רמון התייחס לשאלת היום שאחרי ברצועה • טען: "מקבלי ההחלטות חיים בסרט, מנותקים מכל מציאות"


על רקע המלחמה המורכבת מול חמאס, שזהו יומה ה־128, ולצד הניסיונות להשבת החטופים, עולה השאלה כיצד ייראה היום שאחרי בשטחי רצועת עזה. חיים רמון, המשנה לראש הממשלה לשעבר, הגיב לדברים. 

"אי אפשר למוטט את חמאס האזרחי בלי להקים ממשל צבאי", טען רמון והבהיר: "אם אנחנו לא נמוטט את חמאס, זו תבוסה שהיא סכנה קיומית למדינת ישראל. יש לנו ניסיון רב בממשל צבאי, אנחנו יודעים לעשות את זה. אם האוכלוסייה תמשיך להיות תלויה בחמאס, חמאס לא ימוטט לעולם, לכן עם כל הסיכונים, אין ברירה, ואני מציע למקבלי ההחלטות לא להציע הצעות שהן באמת... הם חיים בסרט, מנותקים מכל מציאות".

במהלך השיחה התייחס רמון לטענתו של סג"ל לגבי אחריות הממשלה הקודמת שבה היה חבר ובתקופתה הפך חמאס להיות כוח פוליטי אצל הפלסטינים. "הייתם 15 שנה בשלטון, כרתם ברית עם השטן, סיפקתם לו נשק. ביבי אמר שמי שנותן כסף לחמאס הוא כאילו נתן נשק, אז הוא נתן נשק והוא נתן להם חומרי בנייה, הוא בנה את כל עזה תחתית, ואתה רוצה להתחשבן איתי אחרי שהיית 15 שנה בשלטון שהוא נהיה כוח פוליטי?", תהה רמון. 

לדבריו, "אתם הקרבתם רבע מיליון איש. עזוב את 7 באוקטובר, שאי אפשר לעזוב, ונתתם לחמאס לעשות סיבובים. ב-2007 התחלתי לקרוא גם בממשלה שהייתי בה למוטט את חמאס כשהוא היה קטן. ב-2009 יכולנו לעשות את זה, אבל אתם לא רציתם".

"ביום שחמאס עלה לשלטון, רבתי עם אהוד ברק. בניגוד לדעתו הלכנו לעופרת יצוקה, ולצערי הרב הוא כפה גם על אהוד אולמרט את זה שלא חיסלנו את חמאס", טען רמון. 

11/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים רמון
חיים רמון  |  צילום: צילום מסך ערוץ 14
Paris