אראל סג"ל

"חמאס עדיין מרגיש חזק מבחינתו - לא רוצה להגיע להסכמה"

אלוף (מיל') יצחק בריק על התנהלות חמאס נוכח עסקת החטופים • אראל סג"ל: "היה פה מעשה חלם מבחינת מי שניהל את מטה החטופים, הלחץ על הממשלה לא עבד"


בפתח התוכנית שוחחו אראל סג"ל והמגיש האורח אלוף (מיל') יצחק בריק, נציב קבילות החיילים לשעבר, על התקדמות המלחמה, שזהו יומה ה־128.

"יש דיווח על כך שראש המוסד מגבש את התשובה הישראלית להצעות המתווכים, אם כי לא ברור אם יש סטארטר נוכח תשובת חמאס", אמר סג"ל. "איך אפשר להתקדם פה לפני שאנחנו באירוע הצבאי? נושא החטופים הוא אירוע אסטרטגי".

בהמשך הוסיף: "רואים שהיכולת לזנב בכוחות צה"ל מצטמצמת, וגם רמת הטעויות המבצעיות. שאלת היום שאחרי מאוד משמעותית. היה פה מעשה חלם מבחינת מי שניהל את מטה החטופים, הלחץ על הממשלה לא עבד". 

בתגובה טען בריק: "חמאס עדיין מרגיש מאוד חזק מבחינתו, הוא מוכן לוותר על בתים ואנשים שנהרגים, אבל הוא חש שאנחנו לא קרובים כנראה למוטט אותו. לכן הוא משתמש בשפה צינית, הוא לא רוצה להגיע להסכמה על החטופים. יש להם זמן. למוטט את כל היכולת שלהם - כנראה שאנחנו לא מתקרבים. חמאס ימשיך להיות שם". 

במהלך השיחה, התייחס בריק גם למתיחות מול המצרים: "צה"ל לא רוצה לשבת לאורך ציר פילדלפי במשך השנים הבאות, משום שאין לו כוחות לעשות את זה ומשום שיהיו הרבה מאוד נפגעים ולכן הוא רחצה שהמצרים יעשו את זה".

עם זאת, הסביר האלוף (מיל'): "המצרים לא מוכנים לעשות את זה במקומך, הם גם לא מוכנים שאתה תעשה את זה מהצד הזה של הציר והם מאיימים שבמידה ונתחיל לעשות כל מיני דברים שייגרמו למעבר של המונים לתוך סיני, אז הם ישהו את השלום. אמנם זו מדינה ענייה, אבל זה הצבא הכי חזק היום במזרח התיכון - 4,000 טנקים, 2,000 חדישים, מאות מטוסים מהחדישים ביותר, חיל הים מהטובים שיש. במשך שנים הם בונים אוטוסטרדות לתוך סיני. אנחנו הכיוון, הם לא בונים את הצבא לשום מקום אחר. זאת אומרת, החלטה אחת של ביטול השלום, הם הופכים למדינת אויב ולנו אין אפילו אוגדה לעמוד מולה". 

11/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק בריק
יצחק בריק  |  צילום: רעות מתתיהו ארגון/103fm
Paris