אודי סגל וענת דוידוב

"מגביר את הדאגה ל־134 החטופים שבעזה"

רונן צור, ראש מטה החטופים, על שחרורם של פרננדו מרמן ולואיס הר: "אנו בציפייה לראות את ההחלטה המשמעותית הבאה שתוביל לשחרור שאר החטופים"


לאחר שחרורם מעזה של פרננדו מרמן ולואיס הר במבצע צבאי, ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו ב־103fm עם רונן צור, ראש מטה משפחות החטופים והנעדרים, אשר בירך על הפעולה המוצלחת והתייחס להמשך הלחימה.

"זו הזדמנות לברך גם את מקבלי ההחלטות, הדרג המדיני וכמובן את לוחמי צה"ל שבקרב הירואי יחד עם כוחות הימ"מ הביאו אלינו שני חטופים יקרים ואהובים ועכשיו אנחנו בציפייה גדולה לראות את ההחלטה המשמעותית הבאה שתביא לשחרורם של כלל החטופים", אמר צור, אך ציין: "אם לומר בנימה מסוימת של חרדה ודאגה. אנחנו מבינים כולנו שהחל מהבוקר, הדריכות ביחס לשאר החטופים תהיה הרבה יותר גדולה".

לדבריו, "אנחנו מבינים שבמקומות מסוימים הם מוקפים ברוצחי חמאס. כולנו קראנו על כך שנפתחה אש מכל הכיוונים כלפי כוחות צה"ל וכוחות ימ"מ שפעלו לחלץ. אני מניח שהדבר הזה קיים יחד עם כל אחד מהחטופים שנמצא בדירה או שנמצא במקום מסתור אחר. היד מהבוקר על ההדק ביחס לחטופים שנמצאים עדיין בחיים תהיה הרבה יותר קלה. זה מגביר את הדאגה עכשיו עוד יותר ל־134 החטופים שעדיין נמצאים בעזה".

עוד טען: "החובה של מקבלי ההחלטות שהמחדל העצום הזה היה תחת המשמרת שלהם לתקן את זה ולהחזיר אותם והמלחמה בחמאס לא צריכה להסתיים. היא לא הייתה אמורה אגב להסתיים אף פעם. מי שקיבל את ההחלטה לא להילחם בחמאס ולהשמיד אותו ולהכריע אותו היו אותם מקבלי החלטות שיושבים היום על כיסאות הקבינט. יש להם טענות? שיבואו בטענות לעצמם. הם לא יכולים לבוא בטענות עכשיו למשפחות של חטופים שנחטפו בגלל המחדל ובגלל ההחלטה לא להשמיד את חמאס ולהגיד להם 'אתם מפריעים לנו להשמיד את חמאס'. איפה הייתם? למי אתם באים בטענות? אז תחזירו אותם ותשמידו את חמאס".

"בשוך ההתלהבות, אנחנו נבין את ההשלכות (של המבצע הצבאי). אם עכשיו יושבים עוד שני חטופים בדירה ברפיח, בואו רגע נדמיין מה קורה החל מהבוקר, בואו רגע נדמיין את המצב הנפשי שהחוטפים נמצאים בו למול החטופים וכל רעש או כל מהלך חריג עלול להוביל אותם לעשות מעשה בלתי הפיך וזה החשש שלנו", אמר בחשש. 

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום: גיל יערי/פלאש90
Paris