אודי סגל וענת דוידוב

"תקווה שיגיעו אלינו ולמשפחות נוספות הודעות כאלו"

סוסי לונסקי, מנהלת קהילת ניר יצחק, שיתפה בהתרגשות הגדולה מהשבתם של שני חברי הקהילה על ידי כוחות צה"ל משבי חמאס - לואיס הר ופרננדו סימון מרמן


במהלך הלילה פעלו כוחות מיוחדים של צה"ל באזור רפיח, ובמבצע הרואי חילצו תחת אש את פרננדו סימון מרמן בן ה־60 ולואיס הר בן ה־70 אשר היו מוחזקים בשבי חמאס. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו עם סוסי לונסקי, מנהלת קהילת ניר יצחק, אשר סיפרה על הרגע המאושר שבו גילו על השבת חבריהם לקהילה. 

"התעוררנו מוקדם מאוד להודעה מאוד מאוד משמחת ומרגשת. סוף סוף בבוקר מוקדם הודעות עם אור, איזושהי סגירת מעגל למשפחה של קלרה, חברת קיבוץ יקרה שלנו שחזרה בעצמה מהשבי בפעימה הקודמת", אמרה לונסקי בפתח השיחה. "המשפחה שלה התכנסה באותו סופ"ש לחגיגת יום הולדת, הם היו כולם יחד, לואיס בן הזוג שהוא חבר קיבוץ אורים, וככה כמו שהם מחובקים הוציאו אותם למסע ארוך, שחלקו הם עברו יחד וחלקו בנפרד. היום מאוד מאוד מרגש לשמוע את האיחוד המחודש שלהם".

לונסקי המשיכה וסיפרה כי "זה מרב מהמאמצים שלנו לשמר את הקהילה בתקופה כל כך מורכבת, מסובכת, עם המון עליות ומורדות. לא פשוט להיות כמו שבוודאי כולם מבינים, להיות מחוץ לבית לתקופה כל כך ארוכה ולסחוב כזה מטען של הודעות מרות ורגעים מאוד מאוד קשים, כשכולנו צפופים יחד".

"אנחנו הבוקר מאוד התרגשנו, סוף סוף הודעה משמחת מאוד. מעין תקווה שיגיעו אלינו ולמשפחות נוספות ואחרות הודעות כאלו. עדיין יש חטופים שלנו שאין שום מידע לגביהם", הודתה.

עריכה: שני רומנו

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה להשבת החטופים
הפגנה להשבת החטופים  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris