הדיון על הסיכה

ינון: "אמרתי שמה שיציל את החטופים זה הפעולות הצבאיות ולא הסיכה באולפנים" • בן: "החברה הישראלית מיוחדת מאוד - זה יפה, האקט של ההזדהות"


בפתח השעה השנייה המשיכו בן וינון לדון בסוגיית שחרור החטופים ובאפקטיביות מחאת מטה החטופים. ינון ביקש לציין כי "אמרתי שמה שיציל אותם זה הפעולות הצבאיות ולא הסיכה באולפנים. עם כל הכבוד לסיכות ששמים. אגב, לא ראיתי אותך שם סיכה - אם חשבת בטעות שתשים סיכה זה מה שיחזיר אותם". בן השיב נחרצות: "אמנם אין לי סיכה, אבל עם היה לי הייתי שם. זה יפה, האקט של ההזדהות. החברה הישראלית מאוד מיוחדת בהקשר הזה".

בהמשך התייחסו השניים להדים התקשורתיים נגד הדרג המדיני לאורך המלחמה. לדבריו של ינון, "אתם רעל, אתם רעל. בזמן שהימ"מ מתאמן שבועות על חילוץ בני הערובה. אתם אומרים שראש הממשלה רוצה אותם מתים. התיעוב שלכם הטריף לכם את כל השכל. ירדתם מהפסים. אתם יושבים על אדנים של שקר. זאת התרבות שהבאתם. חיילים נופלים ואתם מלאי רעל באולפנים. הכול רע. בנימין נתניהו רע. בואו נעשה קמפיין, נפגע בראש הממשלה ונקרא לבחירות. נסכסך ונרים יד איש על אחיו. נשסע, נשסע ונשסע".

בן סיכם: "כל בליל המלל העלוב שהשמעת עכשיו עם כל האשמות המופרכות לא יעזרו לשנות את ההיסטוריה. כמו שאמרתי לך, זה ייגמר רע. אתה לא תהיה שם לקלקל את זה. אנחנו מקטרים כמה רע כי האיש הזה, ראש הממשלה, הביא את עם ישראל לאסון. אף פעם לא היה אשם בכלום. זה קרה במשמרת שלו".

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris