אראל סג"ל

"הדברים שתמרי אמר עדיין בגבולות חופש הביטוי"

אראל סג"ל ודוד ורטהיים התייחסו להתבטאות של גיל תמרי ב'חדשות 13' נגד נתניהו ולהתנצלותו • סג"ל: "חופש הביטוי נועד להגיד דברים שמבאס לשמוע"


גיל תמרי, עורך חדשות חוץ של 'חדשות 13', התבטא אתמול (א') השבוע בחריפות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא החטופים כשטען כי "לנתניהו אין באמת תמריץ לשחרר את החטופים, הוא רוצה את כולם מתים מהסיבות שלו". דבריו עוררו סערה גדול, תמרי התנצל בשידור והוצא להפסקה של מספר ימים. אראל סג"ל ודוד ורטהיים דנו בכך.

סג"ל טען: "מה שאמר תמרי פשוט לא נכון מבחינה עובדתית". עם זאת ציין סג"ל: "אני נגד השעיה של ארי שמאי ונגד השעיה של גיל תמרי ואני נגד השעיות". ורטהיים הוסיף: "יש פה בעצם קריצה לשלטון, לממשלה. לא השעו עיתונאים עם אמירות הרבה יותר קיצוניות גם מימין".

עוד אמר ורטהיים: "שים לב אגב, כמעט לא משעים עיתונאים מימין. הוא התנצל, מה הטעם בהשעיה עכשיו?". סג"ל השיב: "חבל שלא אמרת את הדברים האלה גם על אנשים אחרים שהושעו. הושעיתי כשאני, ינון ושמעון עשינו את הפרויקט שלנו עם השירים בטוויטר והושעיתי". 

בתגובה הסביר ורטהיים: "אני חושב שזה היה גרוע באותה מידה. אין שום בעיה שתהיה סערת רשת, שיעשו שיחת הבהרה, אבל אני חושב שנקיטה של אקט מעשי נגד עיתונאי, לא רק שהיא לא אפקטיבית, הסיפור הוא שיהיו בשקט שם בממשלה. מערכת עיתונאית לא צריכה לעבוד ככה לדעתי". 

סג"ל טען: "אני חושב שמה שאמר גיל תמרי אלה דברים מתועבים". אך הדגיש: "חופש הביטוי שלו מקובל עליי. גם אתמול הדברים שהוא אמר שרטו את חופש הביטוי אבל עדיין בגבולות חופש הביטוי. חופש הביטוי נועד להגיד דברים שמאוד מאוד מבאס לשמוע".

תגובת חדשות 13: "חדשות 13 מגנה את הדברים שאמר גיל תמרי. הוא שגה באמירתו והתנצל על כך בשידור. רק לאחר שעשה זאת, צפוי לחזור לשדר בימים הקרובים".

12/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris