ינון מגל ובן כספית

"יש מחסור במיגון בצפת"

מטח רקטות ששוגר לצפון הארץ פגע במבנה בעיר • ראש העיר שוקי אוחנה הגיב: "אני קורא לתושבים להמשיך ולשמוע להנחיות - הן מצילות חיים"


הבוקר (ד') דווח על הרוגה ושבעה פצועים, שלושה באורח בינוני וארבעה קל, בעקבות מטח רקטות ששוגר לצפון הארץ - אחד השיגורים פגע במבנה בצפת. ינון מגל ובן כספית שוחחו ב־103fm עם שוקי אוחנה, ראש עיריית צפת, אשר הגיב לאירועים.

"אנחנו הבוקר התעוררנו לבוקר של נפילות, בצפת וגם בבסיסים הסמוכים. שלוש אזעקות מהבוקר, ואנחנו עכשיו נכנסים להערכת מצב. היינו בשטח, בדקנו, חלק זה נפילה, חלק זה משהו אחר, אנחנו מבינים שזו איזושהי עליית מדרגה מול החיזבאללה. בינתיים אני הכרזתי על שגרת חירום. אנחנו ממשיכים את הלמידה במקלטים, ואני קורא לתושבים להמשיך ולשמוע להנחיות - ההנחיות מצילות חיים".

אוחנה המשיך וציין כי "את צפת לא פינו, אנחנו מונים כ־42 אלף. שומעים את הפיצוצים, האזעקות. שלוש אזעקות אחת אחרי השנייה. יש מחסור במיגון בעיר, העלתי את זה גם בקבינט הביטחוני. ממשלת ישראל צריכה לסייע בעניין הזה. מחסור גדול מאוד של מיגון. אנחנו פיזרנו מיגוניות, שיפצנו מקלטים. עשינו המון עבודה, אבל עדיין כאן זה ברמה של ממשלת ישראל - להכניס את היד לכיס ולמגן את העיר".

אשר לשאלה אם צריך לפתור את המתיחות בצפון על ידי הסכם מדיני או מערכה צבאית, הדגיש: "אני אומר דבר אחד מאוד פשוט, לא הגיוני ולא יכול להיות שרצועת הביטחון של מדינת ישראל נמצאת בתוך מדינת ישראל. אנחנו לא יכולים להיות בני ערובה. אם אין מענה מדיני, לפעול צבאי. להזיז אותם לפחות עד הליטני. אנחנו מחויבים בעניין הזה. זה לא יכול להישאר ככה".

"אני אומר לתושבים להיות חזקים, האירוע בשליטה. אנחנו מעדכנים פה באופן קבוע. ההוראות מצילות חיים ונמשיך לעשות את זה כמה שאפשר", סיכם.

עריכה: שני רומנו

14/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור הנפילה בצפת
אזור הנפילה בצפת  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris