איריס קול

"בסוף אנו כותבים שירים גם כדי לנחם ולתת תקווה"

הזמר והיוצר בר צברי יצא בסינגל חדש 'תחכי לי אהובה' וסיפר על המפגש המרגש עם החברה הישראלית בעת מלחמה: "גאה להיות חלק מהעם המדהים הזה"


הזמר והיוצר האהוב והמוערך בר צברי יצא בסינגל חדש 'תחכי לי אהובה', שכתב והלחין בעצמו, אשר מתאר את התנועה בין שתי האהבות הגדולות של אזרחי המדינה בימים מאתגרים אלה - בין האהבה למדינה לאהבה לאהוב או האהובה שמחכים להם בבית. בשיחה עם איריס קול ב־10fm שיתף צברי בהשראה שהובילה ליצירה. 

לדבריו, "המילואים שלי? יצאתי ל־50 הופעות בכל פינה בארץ. בהתחלה היה לי מוזר, אבל אז ראיתי כמה החיילים שמחים - זה יצר כוח כזה של יחד. במשך חודשיים, יום יום, הופענו עבור הלוחמים, המפונים, בבתי חולים ולא עלינו - גם בהלוויות. אתה עומד מול משפחה שאתה לא מכיר, וזה מעמד עצוב מאוד ומרגש מאוד. קשה לתאר את הרגע הזה - אתה חווה שם תחושות חדשות שלא הכרת. זה מורכב, אבל בסוף אנחנו כותבים שירים גם כדי לנחם ולתת תקווה". 

בהמשך התייחס לשיר החדש וסיפר כי "יש לנו צבא של אנשים בשטח שרק רוצה לזרוק אור. לחיילים שלנו אין כבר סבלנות לשמוע דברים רעים. אני פוגש אותם יום יום, וגם לי קשה לקבל את השיח הזה. לא צריך להתעלם מהרע, אבל צריך להתמקד ולדבר יותר על הטוב. יש לנו עם מדהים, שלוקח את עצמו בידיים ותומך ועוזר. אני כל כך שמח להיות חלק ממנו".

האזינו לשיר החדש: 

14/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בר צברי
בר צברי  |  צילום: דוד זבולוני/103fm
Paris