מאיפה מתחילים?

יזמים? • מנסים להגשים את חלומכם אבל נופלים לאותם בורות? • עורכי הדין דניאל בכר וגיא קלינבוים על הדרך הנכונה להצלחה • פרק 01


יזמות. תחום מסובך ועמוס בפרטים, לעיתים אנחנו אפילו לא מודעים לכולם. חולמים על מיזם משלכם? בדרך לשם? הגיע הזמן לעשות קצת סדר. עורכי הדין דניאל בכר וגיא קלינבוים, העוסקים בתחום המשפט המסחרי ומלווים יזמים כחלק מעבודתם היומיומית, נכנסו לאולפן 103fm ושרטטו עבורנו את הדרך הטובה ביותר לחלום. 

"התחלנו את הסיפור שלנו בגלל שאנחנו יזמים, לכל אחד מאיתנו היה את הכיוונים שלו, עם הזמן הבנו שזה משהו שגם אנחנו אוהבים בנשמה, וגם אנחנו אוהבים לעזור לאחרים לעשות אותו כמו שצריך", פתח גיא. "זה הוביל אותנו למה שאנחנו עושים היום כעורכי דין - ללוות יזמים. בסופו של דבר האהבה הזו ליזמות, לבוסר הזה של תחילת הדרך, בשביל זה אני קם בבוקר. בתקופה שעוד אף אחד לא השקיע בארה"ב בישראל, כבר אז שמנו את הכסף שלנו, אפילו הפסדנו לא מעט כסף. למדנו מה כואב, איפה הטעויות". 

"יש הרבה מאוד מהמורות שאתה לא מתכונן אליהן"

בתגובה, השיב דניאל: "כל עסקת נדל"ן, כל עסק חווינו על בשרנו, בין אם בהצלחה ובין אם לפעמים בכישלון. אנחנו מושקעים, משקיעים, בכל תחום שאנחנו נמצאים בו אנחנו תמיד מוציאים מהכסף שלנו. צריך לבוא ולהתחבר לאותם בעלי מקצוע, ולאורך כל הדרך לא צריך לחסוך אלא לבנות את אבני הדרך ביזמות בצורה נכונה. צריכים בעלי מקצוע, זה הטיפ הראשון. הטיפ השני נוגע לעורכי דין מקצועיים שנמצאים בשטח, שמכירים ולא גיבורי מקלדת. עורכי דין שנמצאים שם שהם פשוט יזמים בנפשם. פתרונות ספר יש הרבה, בפועל בדרך יש הרבה מאוד מהמורות שאתה לא מתכונן אליהן".

"יזמים בתחילת דרכם צריכים שיהיה להם ידע", הדגיש קלינבוים. "הדרך הקצרה ביותר להשיגו היא לעבוד עם בעלי מקצוע ולשכור את השירותים שלהם, לקבל את הידע שלהם ותוך כדי תנועה גם אותו יזם צובר את הידע. אם אתה רוצה ליזום השקעות בנדל"ן בחו"ל, לך תשקיע אצל מישהו שעושה זאת. תלמד מה טוב, מה לא טוב, תנסה להבין איך הוא הגיע לפרויקטים הללו, למה דווקא שם. הידע הזה הוא מקפצה. את המהמורות ברובן ניתן לצמצם או להעלים בזה שאתה קודם כל עושה סדר". 

בסיום, הבהיר: "הרבה יזמים, במיוחד הישראלים, חושבים שהם יאלתרו ורצים קדימה, ובסוף הם מוצאים את עצמם עמוק בפנים אבל לא במסודר". 

15/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בכר וקלינבוים
בכר וקלינבוים  |  גרפיקה: אלון כץ
Paris