אודי סגל וענת דוידוב

"בן גביר כמו בן גביר, מעוניין שתהיה התלקחות"

ח"כ רם בן ברק עלה למתקפה נגד השר לביטחון לאומי וראש הממשלה: "מדיניות הממשלה היא מדיניות בן גביר - נתניהו לא יחזיר את החטופים"


על רקע הלחימה בעומק רצועת עזה והמתיחות הגוברת בזירה הצפונית מול חיזבאללה, נשאלת השאלה אם מדינת ישראל, וכוחות הביטחון בפרט, ערוכים לקראת חודש הרמדאן. ענת דוידוב ואודי סגל דנו בכך ב־103fm עם חבר הכנסת רם בן ברק (יש עתיד), לשעבר סגן ראש המוסד, אשר פרש את משנתו ולא חסך ביקורת מהקואליציה.

"אני ביקשתי דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון על מנת לוודא שהממשלה עושה מה שצריך, ואני מקווה שהדיון יהיה השבוע", חשף ח"כ בן ברק. "ההיסטוריה מוכיחה שהרמדאן חודש מאוד נפיץ, ואנחנו גם יודעים במסמכים שנתפסו במנהרות החמאס שאכן זה טריגר גם אצל החמאס. ברור לגמרי שצריך להתנהל שם בצורה נכונה בשביל למנוע התלקחות. אני חושב שהר הבית הוא מקום מאוד מאוד נפיץ, שיכול להצית כאן הרבה מאוד אירועים, גם בארץ וגם לא. צריך להתנהג שם בחוכמה ובזהירות, מצד אחד לא לוותר על הריבונות שלנו ומצד שני לעשות הכול כדי שזה יעבור בשלום".

עוד הדגיש כי "אנחנו יודעים לעשות את זה, המשטרה ידעה לעשות את זה בשנים עברו. המשטרה תחת בן גביר זו בעיה מאוד גדולה, לא רק בהר הבית, אתה רואה את זה בהפגנות. אני חושב שזה רעיון מאוד גרוע, אבל בן גביר כמו בן גביר, לדעתי הוא מעוניין שתהיה התלקחות והוא מעוניין להגיד 'אמרתי לכם, אי אפשר לסמוך על הערבים'".

"ראש הממשלה יקשיב לבן גביר כי זה מה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים", תקף. "אנחנו לא נוסעים לקהיר בגלל שהוא מפחד שבן גביר יפרק את הממשלה. כשאנחנו נוסעים לקהיר אנחנו נוסעים עם משגיח פוליטי שמוודא שהם רק מקשיבים ולא מדברים. להגיד לך למי הוא יקשיב? כנראה שהוא יקשיב לבן גביר, הוא מפחד מבן גביר או אולי מאמין במדיניות. לכי תדעי איזה מהפך הוא עבר".

ח"כ בן ברק המשיך וביקר בחריפות את נתניהו. "ראש הממשלה החליט שהדבר החשוב ביותר זה שלמות הקואליציה, הוא רוצה לשמור על ה־64 בכל מחיר, הוא מבין שאם בן גביר עוזב אין לו ממשלה - כל המדיניות של הממשלה היא מדיניות בן גביר, לכן הוא לא יחזיר את החטופים, לא יסיים את המלחמה, לא ינצל את ההזדמנויות שעומדות בפנינו. הוא לא רוצה להכניס שום כוח אחר לעזה כדי שהמלחמה הזו תסתיים אי פעם. זו המציאות, לא יחזירו את החטופים, לא יסיימו את המלחמה".

"יוותרו על החטופים?", תהו צמד המגישים לאור אמירותיו, וח"כ בן ברק השיב: "ככה זה נראה. בן גביר אמר שהוא לא יסכים לשום עסקה, וכרגע המדיניות כמו שהיא נראית כרגע, אם לא מדברים, לא נוסעים לקהיר, ואם נוסעים, נוסעים עם משגי., לא שומעים לראש השב"כ, אז למי? לבן גביר. אני מקבל את זה שמשא ומתן מנהלים בחדר ולא בתקשורת, יושבים בחדר ומבהירים מה העמדות שלנו, במיוחד שאנחנו נמצאים במצב שארה"ב מובילה מהלכים וחשוב הקשר עם ארה"ב, ויש כאן גם הזדמנויות אדירות שאם לא ניקח אותן נגיע לעוד שבעה באוקטובר".

לסיום טען ח"כ בן ברק כי "שבעה באוקטובר קרה בין היתר גם בגלל שאנשים חשבו שהם יוכלו בכוח הזרוע לנהל את הסכסוך הזה. אני לא מדבר על טקטיקות, הלוואי וזו הייתה טקטיקה, זה משהו אחר לגמרי. אין אחד ששומע אותנו, שגם אם הוא אוהד נתניהו מושבע, לא יודע בסתר ליבו שאני צודק".

עריכה: שני רומנו

18/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris