ינון מגל ובן כספית

"טמטום, בן גביר יודע לנצל את פחדנות נתניהו"

מפקד מחוז י-ם לשעבר ניצב בדימוס אריה עמית תקף את השר בשל ההגבלות על הר הבית ברמדאן: "הפך את המפקדים לכבשים פועות, זה ידליק מדורה מטורפת"


אתמול (א') החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל את עמדתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אשר לדרישתו להגביל את כניסתם של ערבים ישראלים לשטח הר הבית במהלך חודש הרמדאן. ניצב בדימוס אריה עמית, מפקד מחוז ירושלים לשעבר, שוחח עם בן כספית וינון מגל ותקף את ההחלטה. 

"הדבר שאותי קודם כול מטריד זה האם בכלל מפקד מחוז ירושלים ישב בדיון הזה", הודה עמית ותקף: "אם הוא ישב ושתק, זה לא בסדר. זו לא המלצה של המשטרה, זו המלצה של בן גביר. בן גביר השתלט על המשטרה, ריסק אותה, הפך את מפקדי המחוזות לכבשים פועות. אין שם גבר אחד עם צמד עגולים שיעמוד מולו ויגיד לו 'אתה שר, יש גבולות למה שמותר לך לעשות, אנחנו נעשה מה שאנחנו צריכים על פי חוק והמקצועיות שלנו'. זה נורא, כי אם בדיון הזה הוא לא היה, והוא זה שחי ונושם את הר הבית, יותר מכל מי שמדבר, אז אם הוא לא היה, כל הדיון הזה הוא קשקוש".

בתגובה לאמירותיו תהה מגל מה לדעתו צריך לעשות אם יניפו דגלי חמאס בהר הבית. עמית השיב נחרצות: "שום דבר. תבדיל בין ההחלטות לגבי המוסלמים שיגיעו או לא יגיעו מהשטחים, לבין ערביי ישראל. ערביי ישראל מעולם לא הוגבלו בעלייה להר הבית ברמדאן. עכשיו, כשהמצב פי מיליון יותר רגיש, זה הרמדאן הכי מסובך שהולך להיות לנו בגלל המלחמה ובגלל הצפון וכל המתחים שמסביב, אין בכלל ספק. וערביי ישראל כל התקופה הזו באמת הוכיחו בגרות בלתי רגילה, בניגוד למה שאמר הפרחח הזה שאני מכיר עוד מהימים שעצרתי אותו בירושלים, הוא מנסה בכוח להדליק מדורה כנגד ערביי ישראל".

"זה פשוט חוסר אחריות וטמטום, והוא יודע לנצל את פחדנותו הנוראה של הליזולופוב שמפחד ממנו פחד מוות", התרעם. "ערביי ישראל ומדינת ישראל, יש להם רומן פרובלמטי מאוד במשך כל שנות קיומה של ישראל. במבחן הזה שקיים עכשיו, שהם עומדים בו בצורה יוצאת מן הכלל, הם נפלאים בימים האלה, בניגוד לכל הצרחות של הבן גביר הזה שהזהיר ואמר שעוד דקה הם כובשים את כבישי ורחובות תל אביב - הכול כל כך רגוע איתם, כל כך מסודר, כל כך בסדר, ואין שום סיבה שבעולם להגיד להם 'אתם לא יכולים לעלות להר הבית למרות שאתם אזרחים במדינת ישראל'. זה ידליק מדורה מטורפת".

עמית המשיך וביקר את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הליזולופוב, הוא מפחד מבן גביר מצד אחד, הוא מפחד לקבל החלטות שאחרי זה יפלו לו על הראש, אז הוא לא מחליט. זה כמו שבן גביר כל הזמן אומר 'אנחנו צריכים שיראו שאנחנו הבעל הבית', ערביי ישראל זכאים לעלות להר הבית, וכל החלטה שלא מגובית באמת במודיעין מטורף היא החלטה מטומטמת".

עוד טען כי "אם יהיו בהר הבית דגלים אז צריכים לבלוע את הרוק. אם יהיו דגלים הכול מצולם, הכול מתועד, בבוא הזמן, אחרי הרמדאן, יגיעו לכל אלה שתלו את הדגלים האלה ויטפלו בהם. לא צריך להיכנס להר הבית בגלל דבר כזה. זו גם החלטה מטומטמת".

דבריו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר הובילו לדין ודברים באולפן, עד שבמהרה זה הפך לסערה. "זה שרצחו יהודים בדרום זה בגלל הר הבית? אתה מבין איזה שטויות אתה מדבר?", עלה עמית למתקפה נגד ינון מגל. "המלחמה הזו לא קשורה להר הבית בכלל, לא קשורה. המלחמה בדרום לא פרצה בגלל אל אקצא, ומי שאומר את זה הוא דביל. המלחמה פרצה כי חמאס הרגיש שעם ישראל חלש והם קרעו לנו את הצורה. עכשיו הם מנסים גם לחבר את זה לסיפור של אל אקצא, אם אנחנו נמנע מערביי ישראל לעלות, זה בדיוק מה שהם רוצים שנעשה ואז נחובר גם לאל אקצא".

עריכה: שני רומנו

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום מסך רשת 13
Paris