אראל סג"ל

"רונן צור, במהותו, הוא אדם מאוד כוחני"

ראש מטה המשפחות רונן צור הודיע על פרישה מתפקידו • אבישי גרינצייג ('כאן 11') עם הפרטים על הידיעה


אתמול (א') הודיע יועץ התקשורת רונן צור כי הוא החליט לפרוש מתפקידו כראש מטה החטופים. לדבריו: "אין בכוונתי לאפשר לאף גורם פוליטי לאיים במישרין או במרומז על משפחות החטופים ולהפוך אותן לבנות ערובה של גורמים פוליטיים חסרי מצפון ומוסר".

כתב המשפט אבישי גרינצייג ('כאן 11') הביא פרטים נוספים על הידיעה: "המשפחות פנו אליי עם העניין שהן רוצות שהוא יזוז בעדינות. יש לומר שהן שמרו על כבודו ואמרו שהוא לא בקונצנזוס, בין שבאשמתו ובין שלא באשמתו, ולכן הן מבקשות ממנו לפנות את הדרך למישהו שהוא נמצא בקונצנזוס, כיוון שעניין של החזרת החטופים זה משהו שהוא כמובן חייב להיות בקונצנזוס". 

המשיך ואמר: "אז פנו אליי ואני פניתי לתגובתו ולתגובת חיים רובינשטיין, הוא דובר מטה המשפחות, עובד תחת רונן צור, שאמר, 'תהיה הוגן, תחכה עד סיום הפגישה שיש לנו עם המשפחות'. אמרתי לו 'מה זה קשור? אני רוצה לפרסם שהן רוצות שהוא יעזוב'. אז הוא אמר לי 'תהיה הוגן, תחכה'. אמרתי 'כיוון שאני מכיר את הדמות המפוארת שנקראת רונן צור, שאלתי אותו - 'אני יכול לסמוך שלא תעשה מעשה נוכלות סטייל רונן צור?'. הוא אמר לי 'כן, אנחנו לא מוציאים כלום וכו''. ואז שאלתי אותו אחרי שעה 'מה קורה?', אז הוא אמר לי 'תסתכל אצל רונן צור מה שהוא כתב בטוויטר', שהוא הודיע שהוא זז על רקע זה שלוחצים על המשפחות".

לדברי גרינצייג, "זה אולי מתסכל אותי ברמה האישית אבל זה לא אמור לעניין את מאזיני רדיו 103, מה שאמור לעניין את מאזיני 103 זה שזו סך הכול דוגמה מייצגת להתנהלות של האיש".

"אין ביני לבינו שום עוינות ברמה האישית"

במהלך השיחה ציין ורטהיים כי "כאן צריך לתת גילוי נאות בשם הסיטואציה שהוא איים עליך בתביעת דיבה, כי יש ביניכם דם רע בעקבות פרסום שלך עליו, ולכן אין ביניכם גם תקשורת".

גרינצייג השיב: "אין ביני לבינו שום עוינות ברמה האישית. אני חושב שהסיפור הוא שטוענים כאילו יש לאנשים משהו נגד משפחות החטופים, בעיניי זה דבר הבל. אני לא אגיד שאין כל מיני דמויות משוגעות בקצה". 

"אני חושב שרונן צור, במהותו, הוא אדם מאוד כוחני. אתם יכולים לקחת נניח את הטור של קלמן ליבסקינד בסוף השבוע ב'מעריב' שהוא תקף את רונן צור, ואז רונן צור אמר 'אתה גיבור על ילדים חטופים'. עכשיו, כל מי שיקרא את הטור לא ימצא שם מילת ביקורת אחת על החטופים ולא שום דבר שקרוב לזה. אחר כך הוא גם קרא לו 'תועמלן הטבח' וגם תקף אותי. אתה אומר לעצמך 'בסוף אתה משרת את האינטרסים של משפחות החטופים או את האינטרסים שלך?'", תהה גרינצייג. 

מדובר מטה המשפחות חיים רובינשטיין נמסר: נזכיר שבמנהרות בעזה נמקים 134 חטופות וחטופים ללא אוכל, מים, חמצן, תרופות ותקווה. שחרורם המיידי זה הדבר היחיד שצריך לדבר עליו. 

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris