איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הם לא במסגרות, ואז הם טרף קל לארגוני פשע"

המגזר הערבי עתיד לספוג קיצוצים נרחבים • סילמאן אלעמור, מנכ"ל משותף 'אג'יק - מכון הנגב', על עשייתם • וגם: חבר בתוכניתם גולל את סיפור הצלחתו


סלימאן אלעמור, מנכ"ל משותף בארגון 'אג'יק - מכון הנגב', שוחח עם ענת דוידוב נוכח נוכח השפעת הקיצוצים על החברה הערבית. אלעמור, שארגונו נותן יד לצעירים ערבים, סיפר באריכות על מצבם. לדבריו, "המספרים עלו דרמטית. אנחנו מדברים על 42 אחוז של צעירים חסרי מעש מגיל 18 עד 24. אין להם מסלול ברור, הם לא קמים בבוקר. הם לא במסגרות, ואז הם טרף קל לארגוני פשע. אנחנו מגייסים אותם דרך הסנגוריה הציבורית ומחלקות קידום נוער". עוד הוסיף: "מערכת החינוך לא מכינה את הצעירים והצעירות ליום שאחרי. אנחנו לוקחים אותם ומשקיעים בהם שנה שלמה כדי לצמצם את הפערים".

רמי אלעתמין, תושב ח'אשם זאנה, כפר לא מוכר בנגב, הלומד בתוכנית הכשרה מקצועית של אג'יק, עלה לשידור וסיפר כי הוא חלק ממשפחה גדולה המונה 24 אחים ואחיות. "מי שעבר את גיל 18 עובד, יש לי אחים קטנים שעדיין בבית הספר. לפני שנה ישבתי בבית הסוהר בדרום והשתחררתי למעצר בית. מאז אני במסגרת עם צעירים כמוני שמחפשים עתיד טוב כמוני. יש 22 חברים רק בקבוצה שלי". 

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris