איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עצם ההתנהלות היא לא תקינה"

חברת הכנסת אורית פרקש־הכהן על הקיצוץ הרוחבי שעתיד להיכנס לתוקף בקרוב: "בתקופת מלחמה באה ממשלת ישראל ואמרה 'אנחנו משנים מחדש את התקציב'"


על פי נתוני הלמ"ס, הצמיחה ברבעון הרביעי של שנת 2023 צנחה באופן דרמטי, והתוצר התכווץ בכ־19 אחוז. בשל הידיעה ענת דוידוב שוחחה עם חברת הכנסת אורית פרקש־הכהן (המחנה הממלכתי) שהתייחסה לידיעה. 

בתחילה ביקשה להתייחס דווקא להצבעה על הדחת עופר כסיף ואמרה: "הדיון צפוי להתחיל בזמן הקרוב. אני הייתי עסוקה יותר בהחלטה שלי, וממה שאני יודעת לא בטוח שיהיה רוב". עוד הוסיפה: "עם כל העובדה שמדובר באמת בחתימה ובצעדים חרפתיים מצידו של חבר כנסת, יכול להיות שבאמת הדבר הנכון הוא להרחיק אותו מהכנסת לכמה חודשים טובים".

בהמשך הריאיון ביקשה להתייחס לתקציב ולקיצוץ המשמעותי שעתיד להיכנס לתוקף מחר (ג'). לטענתה, "בתקופת מלחמה באה ממשלת ישראל ואמרה 'אנחנו משנים מחדש את התקציב'. עצם ההתנהלות היא לא תקינה, כי ברגע שהממשלה יודעת שיש בור כל כך גדול, אז בעצם צריך היה להזדרז כדי להתכנס ללוחות הזמנים. לפי החוק עד מחר הממשלה הייתה אמורה לגמור להעביר את התקציב. אם הממשלה לא הזדרזה והתאימה את התקציב, חל קיצוץ רוחבי על כל משרדי הממשלה". 

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורית פרקש־הכהן
אורית פרקש־הכהן  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris