בן כספית ואריה אלדד

"אם 11 ח"כים מ'יש עתיד' יתמכו - עופר כסיף יודח היום"

ח"כ עודד פורר, מי שיזם את המהלך להדחתו של ח"כ עופר כסיף מתפקידו, תקף: "בשעות האחרונות אנחנו רואים פעילות אינטנסיבית של לפיד לטרפד את האירוע"


הכנסת עתידה להצביע הערב (ב') בעניין הדחתו של חבר הכנסת עופר כסיף מתפקידו. זאת לאחר שכסיף חתם על עצומה התומכת בעמדת דרום אפריקה כי ישראל מבצעת רצח עם ברצועת עזה ובעם הפלסטיני. בן כספית ואריה אלדד שוחחו ב־103fm עם חבר הכנת עודד פורר, יושב ראש סיעת ישראל ביתנו ומי שיזם את המהלך להדחתו של כסיף, אשר עדכן בפרטים.

"כסיף מועמד להדחה מהכנסת בגלל שהוא טוען שישראל מבצעת פשעי מלחמה", ביקש ח"כ פורר להזכיר בפתח השיחה. "על זה אנחנו נלחמים היום בערב, להדיח את חבר הכנסת כסיף שפעל מתוך הכנסת כדי לתמוך במאבק המזוין נגד ישראל. זה לא קל, זה מהלך שהוא מאוד מורכב. זה רף מאוד קשה לחצות אותו. אני עדיין תלוי באצבעותיהם של חברי הכנסת מיש עתיד, שחלקם התהפכו ברגע האחרון. האירוע הזה יימשך עד הדקה ה־90".

עוד טען כי "ראיתי את שינוי העמדות הזה, חלקו אמיתי אחרי הדיון בוועדת הכנסת וחששו ללכת בניגוד לעמדת היועצת המשפטית, אבל עדיין הייתה קבוצה מאוד גדולה ביש עתיד שאמרה שיתמכו במהלך, מה שאפשר אותו. אבל בשעות האחרונות אנחנו רואים פעילות אינטנסיבית של לפיד לטרפד את האירוע הזה. הליך ההדחה הזה התחיל עם תמיכה שלהם, היום הוא תקף אותנו באופן חסר תקדים. המהלך הזה יצא לדרך בחתימתו".

בתגובה לאמירותיו ציין כספית כי דעות הגורמים המקצועיים רלוונטיות, ותהה מדוע לא ללכת לפי מה שמציע ח"כ יאיר לפיד, וח"כ פורר תקף: "עם כל הכבוד, הגשתי בג"ץ נגד חוק הנבצרות בדרישה שהוא יחול מהכנסת הבאה. היועצת המשפטית הגנה על החוק הזה, ובג"ץ פסק כעמדתי. אז מה כאן? לפיד חושב שאנחנו כן צריכים ללכת לעמדת היועצת המשפטית לכנסת? כנראה שלא. כרגע נוח לו להיתלות ביועצים משפטיים".

"יש כאלה שאומרים כך, יש כאלה שאומרים אחרת, וכמשפטן - הפרשנות המשפטית פה בעיניי ברורה לחלוטין, מי שחותם על עצומה שטוענת שמדינת ישראל מבצעת רצח עם ומתיר את ידיו של חמאס חופשיות, את אותם הדברים כתב משפטן קטן שקוראים לו השופט אהרן ברק. העילה הזו של שלילת קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מונעת מלהתמודד לכנסת", הדגיש.

כמו כן, כאשר נשאל מדוע היועצת המשפטית אומרת כי הסעיף נגד עופר כסיף הוא גבולי, השיב ח"כ פורר נחרצות: "כי הכי קל. זה לא נוח להדיח חבר כנסת, זו פעולה מאוד חריפה, אבל הפעולה שביצע חבר הכנסת כסיף יותר חריפה מזו. ומהצד השני, היא לא עומדת בעלמא. חבר הכנסת כסיף, שבענו מהאמירות שלו. לשיטתו, בפיגוע שהיה ביום שישי האחרון בצומת ראם, זה לא טרור, זה בסדר. לכן אני אומר, הדבר הזה הוא חד ערכי. חבר הכנסת כסיף, שאני חושב שהיה נכון לחסום אותו בכניסה, אחרי כמה שנים בכנסת עבר את כל הגבולות - צריך להראות לו את הדרך החוצה, הוא תומך במאבק המזוין נגד ישראל".

"אני כל היום נמצא בפגישות אישיות, ישנם חברי כנסת שמתלבטים, ישנם שמתחמקים ממני כדי לא להתעמת עם העניין. אני נמצא עם מעל 80 אצבעות שתומכות, המפתח פה הוא יש עתיד. כל אחד מוכן להיות האצבע ה־90, ואז כשלפיד אומר 'אני אדאג לכך שלא יהיו', פתאום גם הח"כים מיהדות התורה אומרים 'לא בטוח שנצביע'. לכן אנחנו נמצאים בין השמונים ל־90 אצבעות, על זה אנחנו נלחמים. אם 11 חברי כנסת מיש עתיד יתמכו בבקשה שלי - עופר כסיף יודח היום. החרדים אמרו לי, 'אנחנו נצביע בעד ככל שהקול שלנו יקבע את ה־90'", סיכם.

עריכה: שני רומנו

19/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עודד פורר
עודד פורר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris