אודי סגל וענת דוידוב

חילופי אש בג'נין: 3 מחבלים נהרגו

אור הלר ('חדשות 13') על פעולת כוחות צה"ל במחנה הפליטים הלילה • על הלחימה ברצועה: "אין כמעט מילואימניקים עכשיו מבחינת חטיבות סדירות בעזה"


הלילה (ג') נרשמו חילופי אש במחנה הפליטי ג'נין בעקבות פעילותם של כוחות מיוחדים במקום. עוד פורסם כי שלושה מחבלים נהרגו בעקבות המתרחש. הכתב והפרשן הצבאי אור הלר ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הלחימה בשלל הגזרות. 

"מבצע של דובדבן שהחל אמש והביא לזה שלפחות שלושה מחבלים נהרגו, הייתה גם תקיפה של מל"ט. הרעיון היה להגיע למחבל שהתכוון להוציא פיגוע", תיאר. "הלוחמים יוצאים משם ללא נפגעים, אנחנו רואים שהלחץ על ג'נין, שכם, טול כרם, נמשך כל הזמן, אך זו עדיין הזירה השלישית בחשיבותה, כשכולם מקווים שהשטחים יישארו ללא אירועים מיוחדים. היה שם מחבל שעמד להוציא פיגוע. מתוך ג'נין התקבל מודיעין, ולכן הוחלט להיכנס. סגרו על הבית שלו, הרגו שם לפחות שלושה מחבלים, הגיעו גם דחפורים. היו שם מטענים. המבצע שם נגמר"

על ההתקרבות לחודש הרמדאן אמר: "רואים את האזהרות של הרמטכ"ל, של ראש השב"כ לקבינט על כך שצריך להכניס מחדש פועלים ולא להפוך את הסיפור למלחמת דת. יש דאגה שהשטחים מבעבעים ורגע לפני פיצוץ. יש דאגה רבה מכך שהשטחים יהפכו ליותר ויותר מוקד טרור במלחמה הזו לקראת הרמדאן. אני חושב שנראה יותר ויותר מבצעים כאלה של כניסות לקראת".

"זו בהחלט הקטנת כוחות משמעותית"  

"הכותרת של הבוקר היא שמו של חלל צה"ל, סמ"ר אברהם אובגן שנהרג בשכונת זיתון", התייחס ללחימה ברצועת עזה. "אנו רואים שצריך לחזור לאותם מקומות כדי לוודא שבוואקום שנוצר חמאס לא מתחבר מחדש, וזה האתגר. במקביל הלחימה בצפון הרצועה, יש פקודה לכוחות בח'אן יונס להישאר כמה שצריך, וזה כאשר צה"ל נמצא כעם כמות הכוחות הקטנה ביותר ברצועה מאז תחילת הפעילות הקרקעית. אנחנו מדברים על משהו כמו 3.5-4 חטיבות בלבד ברצועה, זו בהחלט הקטנת כוחות משמעותית. אני חושב שזה מסמן לאן אנחנו הולכים עכשיו. אפשרות אחת היא למחנות המרכז והשנייה לרפיח. צה"ל מבין שהוא חייב לשחרר את המילואים ולתת להם להתאוורר, אין כמעט מילואימניקים עכשיו מבחינת חטיבות סדירות בעזה". 

בסיום דבריו התייחס הכתב והפרשן הצבאי למתרחש בזירה הצפונית בימים אלה, והבהיר: "אנחנו מדברים על יום אחרי יום שכטב"מי איסוף חודרים עד יחסית לעומק. שלשום זה היה עד הארבל בכנרת, אתמול ליד עכו לבית של משה דוידוביץ', יו"ר המועצה האזורית מטה אשר. נראה שחיזבאללה מנסה לאתגר את מערכות הגילוי של חיל האוויר. אני מניח שחיל האוויר בודק את עצמו ואת הרגישות שלו ובודק אם אפשר לעשות את הדברים אחרת. פעם הבאה זה יכול להיות כטב"מ מתפוצץ ולא רק איסוף. לצערנו, שני הכטב"מים הללו לא התגלו". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב ואודי סגל
ענת דוידוב ואודי סגל  |  צילום: 103fm
Paris