ינון מגל ובן כספית

"העציב אותי": מירב לשם גונן על דברי סמוטריץ'

אימה של רומי גונן המצויה בשבי חמאס ציינה עם זאת כי השר הצביע בעבר בעד עסקה ו"נהג באחריות" • על התפטרות רונן צור: "יש לי רק הערכה אליו"


אתמול (ג') טען שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כי משימת הבאת החטופים המצויים בשבי חמאס אינה הדבר החשוב ביותר. מירב לשם גונן, שבתה רומי בת ה־23 נחטפה לשבי חמאס לפני 138 יום, התייחסה לנאמר. 

"היה לי קצת עצוב הדברים שנאמרו אתמול על ידי שר במדינת ישראל נוכח המצב שבו אנחנו נמצאים", טענה. "לצערי לחיים יש תאריך מסוים, יש תפוגה, וליתר הדברים פחות. אין פה יותר חשוב או פחות חשוב, אבל יש יותר דחוף, אני חושבת שבזה אין ויכוח".

כשהיה צריך להצביע על העסקה הקודמת אז בסוף הוא היה בעד.
"אני חושבת שהשר סמוטריץ' באמת נהג באחריות והוא נוהג באחריות, ושמעתי אותו מדבר פעמים רבות. אני רק הייתי עצובה כי העציב אותי לשמוע. כשכולנו מבינים שיש חשיבות גדולה להרבה מאוד דברים שהם בדמנו, יש דחיפות מסוימת שהיא שונה כאשר מדברים על נושא החיים. זו לא ביקורת נגד אף אחד". 

"העולם מבין שאין ברירה אלא להחזירם כמה שיותר מהר"

בהמשך הוסיפה: "אני חושבת שלמדנו לקחת את הדברים במקום הנכון שלהם. יש לי מטרה אחת כאימא, היא מאוד מדויקת, הבת שלי צריכה לחזור, ואני מבינה שיש פה דרך שאנו עושים אותה כולנו יחד בעליות ובמורדות הללו. אני אדם אופטימי בתפיסה שלי, אני חושבת שחשוב שנשמור על האופטימיות הזו כל הזמן. כל העולם כולו מבין שאין ברירה אלא להחזיר אותם כמה שיותר מהר. אני מבינה שיש פה הרבה משחקים של כוח שנעשים בעזרת התקשורת. אני שמחה שבסופו של דבר הכוחות הנכונים הם לטובת מה שנכון לעשות. התקשורת נוהגת רוב הזמן באחריות גדולה". 

על התפטרותו של ראש מטה החטופים רונן צור אמרה לשם גונן: "אני חושבת שבחירתו שלא לאפשר לאף אחד לפגוע במשפחות או בחטופים היא בחירה מעוררת השראה, ואפשר רק להעריך אותה. כולנו כמשפחות יודעים כמה הוא שמר שפוליטיקה לא תיכנס לתוך הקמפיינים והעשייה, הוא בחר לקחת צעד אחד אחורה כשהוא הבין שיש משהו שיכול לגרום נזק להבאת החטופים. יש לי רק הערכה אליו. זו אחריות ציבורית". 

"אין מישהו במדינה שיהיה מוכן להקריב אנשים חיים", הבהירה. "אין קשר בין חיילים לאנשים שנחטפו שנייה לפני שהמלחמה הזו החלה. אני לא אסטרטגית, אני אימא. הבת שלי נחטפה ממקום שהיה בטוח בתוך מדינת ישראל, שהמדינה אישרה להיות בו. מדינת ישראל צריכה להחזיר את הבת שלי. אין קשר בין חיילים שנלחמים לבין אזרחים תמימים שנחטפים למדינה אחרת. שום קשר. אני חושבת שלכולנו יש מטרה משותפת: החזרת החטופים בחיים, כולל הבת שלי, בת 23. היא אמורה להצליח לחיות את חייה ולהיות דור העתיד הטוב יותר של המדינה, למדינת ישראל יש אחריות על זה". 

על השאלה אם היא חשה שהתנהל קמפיין פוליטי נגד משפחות החטופים, השיבה מירב, שבתה רומי עדיין בשבי: "אנחנו 134 משפחות, זה מספיק שכמה משפחות החלו לזהות מגמה מסוימת. צריך נורא להיזהר, יש דברים שצריך לשמור עליהם, לכבד אותם, לתת להם את המקום שהוא מעל הפוליטיקה והדיבור ביד גסה".

עריכה: מיכל קדוש 

21/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris