איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"שומע את זה השר סמוטריץ'?"

ענת בתגובה לדברי השר על סדרי העדיפויות, שהכעיסו רבים: "יש למדינה מחויבות מוחלטת לאזרחיה שנחטפו שעברו ועדיין עוברים התעללות ומעשי אונס קשים"


על הדוח הרשמי הראשון של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נכתב - "הפרטים בדוח מאוד קשים לקריאה". גם אנחנו נכבד את הבקשה של מחברי הדוח על הפשעים שהתרחשו פה בשבעה באוקטובר.

נאמר שזו הייתה אסטרטגיה מתוכננת ומוסדרת שאיתה הגיעו מחבלי חמאס/נוחבה, מתוך כוונה לאנוס נשים וגברים, לרצוח אותם ברוב המקרים מול בני משפחה, ולהמשיך להתעלל בגופות האומללות. רצח נתעב. היו ארבע זירות: מסיבת הנובה, משם נאספו עדויות גם על אונס קבוצתי. קיבוצים וישובים בעוטף.

בגופות של חיילות שהגיעו למחנה שורה, התגלו מעשי זוועה. הגופות האומללות שהושלכו והופקרו במצב נורא בשטחי הבסיס, ובשבי חמאס, על פי עדויות של נשים שחזרו מהתופת, נשים צעירות נאנסות באופן שיטתי, גם עכשיו ככל הנראה. היטיבו לתאר את מה שקורה שם ממראה עיניים, אביבה סיגל ואגם גולדשטיין אלמוג, בת ה־16 שפנתה בעצרת בכיכר החטופים לחברות שלה. 

שומע את זה השר סמוטריץ'? יש למדינה מחויבות מוחלטת לאזרחים שלה. האזרחים שנחטפו, שעברו ועדיין עוברים התעללות ומעשי אונס קשים. כאלה שלא נראו מעולם בשום מקום.

קרא את הדו"ח ותחשוב רק על ילדיך.

21/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris