ינון מגל ובן כספית

"3 מחבלים מגזרת בית לחם ירו ללא הבחנה"

דובר משטרת ישראל נצ"מ אלי לוי עם פרטי הפיגוע במעלה אדומים • הבהיר: "אנחנו בכוננות הגבוהה ביותר, עשרות התרעות מדי יום"


פיגוע קשה אירע בכביש 1 סמוך למעלה אדומים, כששלושה מחבלים החלו במסע ירי אל עבר הנהגים שעמדו בפקק במקום. נרצח ושמונה פצועים באירוע, המחבלים נוטרלו על ידי אזרחים וכוחות הביטחון שנכחו בזירה. דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי תיאר את פרטי האירוע.

"בוקר קשה מאוד. מהתחקיר שביצענו כרגע בזירה בראשותו של מפקד מחוז ש"י, עולה ששלושה מחבלים תושבי גזרת בית לחם הגיעו על שני כלי רכב לכיוון ירושלים. פרקו בשתי זירות שונות, אחת קרובה מרחק של 400 מטר למחסום, השנייה 200 מטר לכיוון המחסום. ירו ללא הבחנה, כלי נשק אוטומטים, M16 וקארלו", אמר לוי בפתח השיחה. "ניצלו את העובדה שיש פקק. שני מחבלים נוטרלו מייד על ידי אזרחים, נוטרלו זה אומר שתאחד חוסל, השני במצב קשה מאוד, השלישי חוסל לאחר מכן".

עוד עדכן כי "מי שנטרלו את השניים הראשונים זה גם אזרחים בתושייה רבה וגם כוחות הביטחון, את המחבל השלישי שניסה להימלט, דלקנו אחריו מהאוויר ומהקרקע, הצלחנו לנטרל אותו. לצערנו הרב יש שמונה נפגעים בדרגות פציעה שונות. בוקר קשה. שתי זירות. מפקד מחוז ירושלים שהגיע מהר מאוד לזירה. תחילה היינו סבורים מהדיווחים הראשוניים שמדובר ברכב אחד, ולאחר סריקות באזור ומידע שקיבלנו מהשטח, בין שתי הזירות היה משהו כמו 200 מטרים מרחק".

"הם כמובן מגיעים יחד, בתיאום ביניהם, חוליית מחבלים של שלושה שמתפצלת לשתי זירות. מנצלים את העובדה שמדובר בפקק, התנועה נוסעת לאיטה בשעות האלו. תגובה מהירה, פיגוע קשה מאוד. אנחנו בתקופה עם עשרות התרעות לפיגועים מדי יום בכל רחבי הארץ", הדגיש. "אנחנו את הכוננות הגבוהה ביותר כמשטרה התחלנו עוד לפני שבעה באוקטובר, בתקופת חגי תשרי. גם אז משטרת ישראל הצלחנו לסכל לא מעט תשתיות טרור וגם לבצע פעולות מנע כאלו ואחרות. מאז שבעה באוקטובר אנחנו בתקופת מלחמה, אבל אנחנו מדי יום עם עשרות התראות. אנחנו בכוננות הגבוהה ביותר שיכולה להיות, עשרות ההתרעות מדי יום".

לסיום נשאל דובר משטרת ישראל אם המחבלים היו משוייכים לארגון טרור ספציפי, ולוי השיב: "עדיין עובדים על זה. אנחנו בפעילות מאוד נחושה בתפיסות כלי נשק בישראל שנמצאים אצל עבריינים, הרבה מאוד מכלי הנשק שנתפסים בארגוני הפשיעה, אנחנו מסכלים הגעה שלהם למחבלים. יש עלייה מאוד משמעותית בתפיסות כלי הנשק, יש חשש מאוד כבד שכלי הנשק שפעם היו משמשים ארגוני פשיעה מגיעים גם למחבלים".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע במעלה אדומים
זירת הפיגוע במעלה אדומים  |  צילום: תיעוד מבצעי מד"א
Paris