בן כספית ואריה אלדד

"בן גביר ממשיך להתנהג כמו חבר כנסת באופוזיציה"

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, עלה למתקפה נגד השר לביטחון לאומי: "אם המחסום לא טוב - היה צריך לעשות משהו בעניין"


השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע הבוקר (ה') לזירת הפיגוע הקשה בסמוך למעלה אדומים וטען כי "נמנע כאן אסון גדול מאוד בזכות העובדה שלכל השוטרים ולאזרחים יש נשק". איתן כבל ורוני בר־און שוחחו ב־103fm עם הניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, אשר הביע את דעתו בנושא. 

"הנושא של חלוקת נשק, בן גביר לא המציא את הנושא הזה", תקף עמית בפתח השיחה. "שנים על שנים אני אומר שלמי שיכול ויודע להפעיל את הנשק, צריכים לתת נשק אישי. העניין הוא שמה שבן גביר עשה, הוא לקח את הרעיון של חלוקת נשק, הפך את זה לשוק פרוץ, מי שהחליט החלטות על מי נותנים ולמי לא, זה הפך להיות לטירוף. ילדות שלא מתגייסות לצבא אלא עושות שירות לאומי, לא יודעות מהחיים שלהם, איזה קריטריונים? אין כלום".

עמית המשיך וביקר בחריפות את התנהלותו של השר לביטחון לאומי. "ילדות של שירות לאומי שקיבלו הנחיות מהלשכה של בן גביר, הן אלה שקבעו ונתנו, חילקו המון כלי נשק לכאלה שאוי ואבוי לנו. אתם לא מבינים למה זה יגרום. יש היום המון אנשים שאוי ואבוי לנו שהם קיבלו נשק ויש להם את הנשק הזה בזכותו. הוא שר לביטחון פנים כבר כמה חודשים, אם המחסום הזה הוא מחסום לא טוב שמסכן את אלו שמשתמשים בדרך - למה הוא לא ביטל אותו? הוא שר, הוא כבר לא חבר כנסת".

"בן גביר ממשיך להתנהג כמו חבר כנסת מהאופוזיציה, הוא שר לביטחון פנים, משהו לא נראה לך נכון באסטרטגיה של ההפעלה? כל נושאי המחסומים? נראה לך דבר לא נכון? הוא שר, הוא חושב שזה לא בסדר, הוא כבר חודשים בתפקיד, הוא היה צריך לעשות משהו בעניין", התרעם והוסיף: "אחת הבעיות זה שזה לא נכון שאין לו גיבוי, יש לו גיבוי הולך וגדל מצד יותר ויותר אנשים, שזה מפחיד אותי. כל הסיסמאות, הצרחות שלו, גורמות להרבה מאוד אנשים לא מאוד חכמים להיות אחריו".

לסיום הדגיש עמית כי "אני מכיר את בן גביר מהימים שהוא היה פרחח צעיר בירושלים, הוא היה עבריין צעצוע. הוא לא השתנה בלירה, מה שקרה מאז זה שהוא השתכלל מאוד. המשטרה כבר לא משטרה, כשהוא הגיע לתפקיד הוא עשה ממש השתלטות עוינת על המשטרה, ובדרכו המאוד קשוחה וחזקה, וחכמה, הוא הפך גם את המפכ"ל וגם את סגל הפיקוד של המשטרה למשהו מאוד עלוב, שלא מעיזים בכלל להתווכח איתו".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר ובנימין נתניהו
איתמר בן גביר ובנימין נתניהו  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris